Kultúra

Ďalšie ocenenie pre Tlmočníka

Film režiséra Martina Šulíka „Tlmočník“, tohtoročná slovenská nominácia na Oskara, získal v sobotu 30. septembra 2018 jednu z troch hlavných cien v medzinárodnej súťaži na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale v Haife.

Cena Tobiasa Szpancera je udeľovaná najlepšiemu filmu v kategórii „Medzi izraelskou a židovskou identitou“. Dalito.sk o tom informoval riaditeľ tlačového oddelenia MZV SR Igor Skoček.

Tlmocnik
Izrael, Haifa, udeľovanie cien/foto: MZVaEZ SR

Film zobrazuje snahu syna pochopiť temnú minulosť svojho otca. Partnera v tomto hľadaní mu robí postava tlmočníka, ktorý cez vojnu stratil celú rodinu, čím vzniká zaujímavý, hĺbavý a tragikomický road movie odohrávajúci sa v krásnej prírode severného Slovenska.


Film bol na 34. ročníku festivalu premietaný s finančnou a logistickou podporou Veľvyslanectva SR v Izraeli, ktorá umožnila aj osobnú účasť režiséra Martina Šulíka na premietaní a následnej diskusii s divákmi.

Izrael, Haifa, udeľovanie cien/foto: MZVaEZ SR

Pred filmom zástupcovia haifského festivalu udelili cenu za celoživotné dielo Jiřímu Menzlovi, hlavnej postave filmu Tlmočník. Cenu prevzala manželka herca Olga Menzlová.

Cenu prevzala manželka herca Olga Menzlová/foto: MZVaEZ SR

Premietanie filmu sa v Izraeli tešilo veľkému diváckemu záujmu a bolo vypredané niekoľko dní vopred.

Izrael, Haifa, udeľovanie cien/foto: MZVaEZ SR

Film Tlmočník, ktorý vznikol v produkcii spoločností Titanic Martina Šulíka, In Film Rudolfa Biermanna a Coop99 Bruna Wagnera, v koprodukcii RTVS a ČT, bol v Haife súčasťou česko-slovenského filmového večera organizovaného pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR.

Cenu v mene autorov prevzali zástupcovia Veľvyslanectva SR v Izraeli a Českého centra v Tel Avive.

Môže vás zaujať:


Slovenský film Tlmočník bude bojovať o Oscara 

 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *