Stĺpčeky

Danko: „Fatima prinúti človeka zamyslieť sa a nazrieť do svojho vnútra.“ … a potom karma

Tak a je to vonku! Zverejnil to Denník N. Náš parlamentný kapitán je skompromitovaný. Vyšlo na povrch, že nebozkáva len svoje výložky, a že jeho pekná snúbenica nie je jedinou, pre ktorú jeho srdce bije. Ach jaj… taká zásadná a pritom tak triviálna chyba.

Nechať sa zviesť cez internet. Sexi ženou na fotke, pri pohľade na ktorú sa človek na chvíľu musí zamyslieť, či na nej vidí ľudskú bytosť, alebo nafukovaciu Anču. Aj tým jednoduchším mužom asi začne aspoň na pár sekúnd svietiť kontrolka. Ale kapitánovi nie.

A vlastne ani Maznákovi a ktovie ešte koľkým vysokopostaveným politikom z tradičných rodín. Treba ale priznať, že takéto veci sa stávajú aj zdravším jedincom a voličom, to je život. Raz darmo, ženskú prefíkanosť netreba nikdy podceňovať a chlapskú vernosť zas preceňovať. 


Nezaujíma ma, ani ma netrápi, čo s tou ženou kapitán mal. Je mi to úplne jedno. Ani ho nejdem za to súdiť, lebo hoďme kameňom, kto sme bez viny.

Chcem len vyjadriť potešenie z toho, že spravodlivá karma skutočne pracuje. Nik z nás nevie ako, jej fungovaniu sa nedá rozumieť. A ani sa o to netreba snažiť. Stačí veriť a ona si svoju robotu urobí sama. Ďaleko lepšie a dômyselnejšie, než keby sme sa o ňu formou odmeny či pomsty snažili sami.

Kapitána za jeho skutky vo svojej vplyvnej funkcii „odmenila“ tým najprirodzenejším a najčistejším spôsobom. Zdiskreditoval sa sám. Zneuctil aj zvyšky svojej dôstojnosti, ak vôbec niekedy nejakú mal. Snáď potupa, ktorá ho čaká v posledný februárový deň od voličov, bude vyvrcholením jeho dlhodobého politického zlyhania. Ale hanba a výsmech, ktoré utŕžil za svoj podnapitý prejav na poslednej parlamentnej schôdzi, a jeho mravná skazenosť, ktorá sa naplno odhalila aj vďaka práve zverejnenej rozkokošenej nahrávke s obžalovanou z úkladnej vraždy a iných zločinov, je vyvrcholením jeho dlhodobého ľudského zlyhania.

Tento morálny biľak ho nielen ako bývalého predsedu parlamentu, ale aj ako človeka a muža, bude sprevádzať až do konca života. A najspravodlivejšie na tom je, že si za to môže len on sám. Voliči pre to nemuseli doteraz urobiť vôbec nič.

Naopak, teraz musia urobiť všetko pre to, aby takíto ľudia už v našej spoločnosti nikdy nedostali do rúk takú obrovskú moc, spravovať štát. Zaslúžia si nestratiť nádej,  že ruka spravodlivosti dopadne na viac takýchto politických príbehov a ich postavičiek. Lebo karmu nikdy nepodplatíš. Karma je jednoducho zdarma.

P.S. 1. Po zverejnení telefonátu Danka s obžalovanou z objednávky vraždy novinára a jeho snúbenice hovorca predsedu SNS a NR SR zverejnil správu o návšteve Andreja Danka v Portugalsku, kde navštívil aj sakrálne a pútnické miesta, Kláštor Hieronýmov či Fatimu: „Fatima prinúti človeka zamyslieť sa a nazrieť do svojho vnútra,“ uviedol predseda NR SR Andrej Danko z SNS.


P.S. 2.: Chlap Danko už ohlásil brífing k porušeniu základných ľudských práv, ktorý sa bude konať dnes o 11.30 na centrále Slovenskej národnej strany.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *