Danko neprerazil len amorálne bahno a dno, ale vyvrhol aj amorálnu magmu 

Dalito.sk/Fotografia predsedu SNS a NR SR na FB Andreja Danka, ktorý opísal rigoróznu prácu/foto: FB A. Danko

Dlho som premýšľala, ako sa nielen ľudsky, ale aj pracovne postaviť k osobe Danko.  Pretože žurnalistika nie je len o objektívnosti a vyváženosti, ale podľa mňa aj zodpovednosti.

Po poslednej informácii, že občan Danko volal po kritike jeho “morálnosti a odbornosti” pre plagiátorstvo rektorovi UK, v tom mám už jasno.

Pre mňa, ako majiteľku a šéfredaktorku portálu Dalito, táto osoba prestala existovať. Samozrejme, že jej amorálne správanie budeme sledovať ďalej, ale zverejníme len to, čo bude potrebné v prípade ďalšieho morálneho ohrozenia spoločnosti, najmä mladých.

Osoba Danko totiž nielen prerazila absolútne amorálne bahno a dno, ale ona sa dokonca dostala až k amorálnej magme, ktorú šíri po celej krajine, ktorá túži konečne žiť v slušnej spoločnosti.

Dnes už absolútne chápem, prečo tak často znevažovali stredoškolské vzdelanie podpredsedníčky NR SR…

Šíriť bludy a zvrátenosti z úst osoby Danko (že plagiát nie je právne podvod, že chce prezidenta akým bol Husák a podobne) osobne považujem za mimoriadne nezodpovedné a nebezpečné pre zdravý vývoj spoločnosti.

Takže s plnou vážnosťou vyhlasujem, že tejto osobe, ktorá podvádzala, prišli jej na to a ona to berie ako “normálnu, morálnu a právnu záležitosť”  viac už Dalito neumožní sa vyjadriť na žiadnu tému, nebude o ňom informovať vôbec nič, nezapojí ho ani do žiadnej ankety, pretože osobu Danko vníma pre zdravý vývoj spoločnosti a nastavenie jej morálnej úrovne za mimoriadne nebezpečnú.

Nemorálna osoba totiž nemá čo na Dalito dostať priestor a už vôbec nie jeho pomýlené, zvrhlé, amorálne až nebezpečné „myšlienky“ len tak šíriť do celého sveta.

Ako napísalo vedenie Univerzity Komenského, osoba Danko sa totiž smeje do tváre slušným ľuďom.

Veď absolútne beztrestne povyšuje podvod a klamstvo na úroveň morálnych hodnôt slušných ľudí a spoločnosti.

A nielen to, v čase, keď je každému slušnému človekovi z jeho konania prinajmenšom ťažko, z jeho kancelárie nám do redakcie príde mail  na zverejnenie, ako sa jeho strana SNS, ktorej je tento amorálny človek predsedom, rozhodla pomáhať deťom ešte predtým, ako skončia mimo domáceho prostredia. Občan Danko najviac deťom pomôžete tak, že doslova zaleziete do análov slovenskej politiky, na ich úplný záver, a nebudete nám, Slovákom, robiť hanbu po celom svete.

Osoba Danko by si mala v prvom rade uvedomiť, že našim deťom a študentom musíme najprv vštepovať do hláv hodnoty, ako je slušnosť, čestnosť a spravodlivosť. Teda všetko to, čo u osoby Danko pri kauze” rigorózka” absentuje. A tento občan má ešte tú odvahu posielať v týchto dňoch kázanie o tom, ako máme deťom pomáhať? Osoba, ktorá by za svoje činy, prehlásenia a podvod s rigoróznou prácou mala byť už dávno na smetisku dejín?

Nie, redakcia Dalito sa nebude už podieľať na šírení názorov amorálnej osoby, ktorá sa smeje všetkým slušným ľuďom do tváre a plagiátorstvo rigoróznej práce vyniesla na úroveň všetkých čestne vyštudovaných ľudí v tejto krajine.

Ja len dúfam, že slovenské investigatívne médiá si posvietia na všetky záverečné práce tejto osoby, ktoré po skončení strednej školy „urobila“. Lebo za 800 eur sa ešte aj dnes úplne beztrestne dá kúpiť akákoľvek bakalárska či diplomová práca. Stačí sa pozrieť na internet.

Dalito už nebude ďalej túto osobu žiadať o žiadny názor a ani zverejňovať „marketingové“ tlačové správy, ktoré majú v najťažších časoch verejnej hanby pomôcť zvrátiť obraz o občanovi Dankovi a strane, ktorej predsedá. A s neobjektívnosťou to nemá nič spoločné. Tu totiž už musí ísť do popredia zodpovednosť. Ak ju nemajú niektorí politici, musia ju mať voliči. A aj ja som volič.  Dalito je totiž o slušných a  pre slušných, o čestných a tých, ktorí možno kedysi aj chyby urobili, ale vedia si ich minimálne „chlapsky“ priznať. A to osoba Danko dodnes neurobila, čo neurobila?! Ešte má tú drzosť vyvolávať vedeniu UK!

Osoba Danko chce ešte dokonca sprísniť právo na odpoveď? Osoba Danko by už nemala mať žiadne právo na odpoveď, pretože osoba Danko už povedala absolútne všetko. Osoba Danko by v prvom rade mala odstúpiť z postu predsedu parlamentu, pretože nám bude pri zahraničných návštevách robiť len svetovú hanbu. Veď každý na svete bude odteraz vedieť, že by si mal podať ruku s plagiátorom rigoróznej práce.

Čo bolo prvé? Zákon alebo spravodlivosť alebo morálka? Lebo aj za Husáka sme mali zákony!

Odteraz sa budem čudovať každému jednému zahraničnému politikovi, ktorý by si s ním mal ešte potriasť rukou. Rovno pod štátnym slovenským znakom. Dnes už chápem, prečo je znak v NR SR drevený….

Dovi a dopo osoba Danko, podľa mňa je toto najlepší a najzodpovednejší spôsob, ako zabrániť ďalším škodám na spoločnosti. Jednoducho vás ignorovať, pretože pre takéto osoby je najväčším politickým fiaskom, trestom a prehrou to, ak vás médiá ignorujú. A nech si túto osobu „vyžerie“ médium, ktoré ju stvorilo.

Snáď sa raz dožijem toho, že na jeho ohlásenú tlačovú konferenciu nepríde žiadny novinár.  Kvôli našim deťom, kvôli našim deťom. Ešte raz, kvôli našim deťom.

Pozor! Práve kvôli našim deťom a mládeži budeme však naďalej sledovať túto osobu a v prípade ďalšieho nebezpečenstva ohrozenia ich morálneho vývoja, budeme na jej amorálne správanie  poukazovať. Dalito totiž nemôže už byť už len o vyváženosti a objektívnosti, ale v dnešnej dobe najmä o zodpovednosti.

Danko, vy už do redakcie Dalito neposielajte vôbec nič, keď bude bohužiaľ opäť treba, my napíšeme sami.

Môže vás zaujať:

Pani kolegyňa, viete, aká je to RIGORÓZNA skúška?