Poradňa

Detaily, ktoré z vašej obývačky urobia obývačku snov

Spoločenská miestnosť, akou je obývačka, potrebuje po určitom čase menšie obmeny. Trendy v bývaní sa menia a podlieha tomu aj obývačka – reprezentatívna miestnosť, v ktorej sa stretávame s celou rodinou a prijímame návštevy.

Ak plánujete menšiu rekonštrukciu obývačky, ktoré detaily urobia z vašej obývačky obývačku snov?

Pohodlnosť na sedacej súprave

Solitérom obývacej izby by mala byť nepochybne sedacia súprava. Je to najdôležitejšia súčasť obývačky a pri jej výbere by sme mali klásť dôraz hlavne na pohodlnosť. Výber sedacej súpravy podmieňujeme predovšetkým finančným možnostiam, no akonáhle si môžeme dovoliť kvalitnejšiu a tým pádom aj drahšiu sedaciu súpravu, nemá zmysel váhať. Lacné nekvalitné sedacie súpravy majú použitú nekvalitnú výplň. Častokrát nemajú majitelia na výber a musia sedaciu súpravu vyhodiť, alebo zháňať novú molitanovú drť, ktorú čalúnnici používajú ako výplň sedacej časti sedacej súpravy.

Dostatočná veľkosť sedacej súpravy

Okrem pohodlnosti rozhoduje aj veľkosť sedacej súpravy. V moderne zariadených rodinných domoch, ktoré sú prepojené s jedálenskými priestormi a kuchyňou, sa vyžaduje veľká účková sedacia súprava s kvalitnou sedacou časťou a pohodlnými opierkami. Klasikou medzi sedacími súpravami sú rohové sedačky. Sú vhodné aj do rodinných domoch, do menších obývačiek, ale sú vhodné aj do obývačiek v byte. Poskytnú dostatok miesta na sedenie nielen pre rodinu, ale aj pre návštevy.

Dekorácie

Vázy, sošky, deky, dekoračné vankúše –  aj tieto detaily vám z obývačky spravia obývačku snov. Interiéroví dizajnéri ale neodporúčajú príliš veľké množstvo dekorácií. Pár kvalitných a vzájomne k sebe ladiacich dekorácií vám novo zariadený priestor krásne zútulní.

Pri výbere dekorácií si však dávajte pozor na to, aby ladili. Ak plánujete do obývačky na sedaciu súpravu kúpiť kvalitne ušitý prehoz na gauč, odporúčame ho zladiť farebne s obliečkami dekoračných vankúšov, ale aj so závesmi, soškami, či vázami.

CRESCO GROUP podporilo slovenské architektonické talentyKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *