Djokovič je obyčajný hriešnik

Dalito.sk/1. hráč svetového rebríčka Novak Djokovič po prílete 4. 1. 2022 do Austrálie na výnimku na Australian Open/foto: ND

Novak Djokovič musí opustiť Austráliu. Napriek rozhodnutiu tamojšieho súdu mu zrušili víza pre jeho morálku. Svetový tenista si Australian Open asi nezahrá. Austrálsky minister pre migráciu Alex Hawke zrušil srbskej hviezde víza, ktoré získal na základe výnimky z povinného očkovania. „Využil som svoje právomoci a zrušil som pánovi Djokovičovi víza v záujme verejného zdravia a dobrých mravov,“ uviedol vo vyhlásení minister Hawke. 

To, že Djoko príde o víza som vedela už v noci 23:20 hod . Ale až ráno som si spomenula na to, čo on a jeho rodina asi nikdy nepochopia. Ako keď pochovávali Máriu Teréziu a jej truhlu do katedrály vpustili až potom, ako jej verný radca až na tretíkrát odpovedal, po vymenovaní všetkých jej významných svetových funkcií, že prichádza obyčajná hriešnica.

Symbol čoho a koho?

Toľko ľudských chýb, koľko za veľmi krátky čas urobil tento výnimočný tenista je len dôkazom toho, že je obyčajný hriešnik. Ostáva len veriť, že nie podvodník. Inak sa stane len symbolom všetkých hriešnikov a nie, ako povedal Djokovićov otec Srdjan, že jeho syn je symbolom a lídrom slobodného sveta – sveta chudobných a znevýhodnených národov.  Lebo aj pre mňa, obyčajnú hriešnicu, je len symbolom klasického, zažraného, skazeného východoeurópskeho obchádzania a podvádzania akýchkoľvek pravidiel, morálky, dobrých mravov, zodpovednosti a systému vždy, keď to niekomu z tejto časti sveta vyhovuje.

Zodpovednosť

Ako mi povedali kamaráti v Austrálii, my sme aj tak hrdí na našu vládu. Áno, majú aj na čo. Každý národ žije tak, ako si zaslúži a koho si zvolí. A ak by aj ďalší súd ich vláda prehrala, môžu byť na svojich politikov stále hrdí. Vlastne aj na súdy, lebo v priamom prenose celému svetu ukazujú ako vyzerá demokracia. A áno, aj so zodpovednosťou.

(Ak vás komentár zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)