Dnes potrebujeme viac hrdinov, múdrosti a lásky

MILAN BUNO - KNIŽNÝ PUBLICISTA -

Uprostred tektonických zmien, neúprosného rozvratu a nových foriem bytia túžime nájsť svetlo a osobnosti, ktoré nás povedú v dobrých i zlých časoch do krásnej, lepšej budúcnosti.
A predsa ste to bezpochyby práve vy, kto ukazuje smer, ktorý tak hľadáte.
Vy máte silu, vedomie a odvahu vytvoriť si život, aký si zaslúžite.
Vy máte potenciál naplniť svoj prísľub a nádhernú schopnosť rozšíriť svoju nadpozemskú krásu na spoločnosť.
Vy máte duševnú odolnosť a duchovný talent na to, aby ste z našej malej planéty urobili lepšie miesto na život.

Máte všetko, čo potrebujete, aby ste sa stali zdrojom inšpirácie pre každého, koho stretnete…

Tvrdí to slávny Robin Sharma, autor bestsellerov Mních, ktorý predal svoje Ferrari a Klub ranostajov. Naráža tak na knihu Uzdravenie ako cesta k slobode od mentálneho kouča Vexa Kinga.

 „Myšlienka napísať túto knihu sa rodila dlho,“ tvrdí Vex King. „Nakoniec som ju napísal, pretože môj život nebol vždy jednoduchý, a viem, že ani vy to nemáte vždy ľahké. Vytvoril som ju, lebo vďaka rozvíjaniu a využívaniu techník vnútorného uzdravenia, o ktoré sa s vami podelím, som sa dokázal zbaviť ťaživej minulosti a vyliečiť si emocionálnu bolesť a traumu. Pomohol som aj iným, aby pokročili vpred na svojej ceste uzdravenia.“

Vnútorné uzdravenie je proces odpútania od starých návykov, vytvorenia nového, posilňujúceho systému presvedčení a prijatia neznámej budúcnosti s dôverou vo svoje sily a schopnosti – bez ohľadu na to, čo nám príde do cesty. Uvedomíte si, že môžete smelo kráčať vpred s dôverou a vytrvalou vierou vo vlastnú nezlomnosť a silu.

Trauma je pretrvávajúca emočná a psychická bolesť prameniaca z prežitej skúsenosti a náš mozog ju z nejakého dôvodu nedokáže náležite spracovať. Možno je to preto, lebo nás daná skúsenosť rozrušila, šokovala, nahnevala, vystrašila, alebo sme jej nerozumeli, pretože sme boli príliš malí a náš mozog ešte nebol dostatočne vyvinutý, aby ju dokonale spracoval. Trauma však môže byť aj menej viditeľná – mätúce, zahanbujúce alebo ponižujúce skúsenosti sa v nás môžu usadiť ako hlboké emočné zranenia, ktoré nik iný nepostrehne.

Jedno je pri traume isté: všetci sme ju v nejakej forme zažili, ale takmer nikoho z nás od malička neučili, ako sa s ňou vysporiadať. V dôsledku toho sa mnoho ľudí uchyľuje k užívaniu rôznych liekov, ktoré im pomáhajú zvládať emočnú, telesnú alebo duševnú bolesť.

Vex priznáva, že nie je lekár ani psychológ a táto kniha neslúži ako náhrada lekárskej starostlivosti ani pomoci profesionálneho terapeuta. Ako mentálny kouč úspešne pomohol státisícom ľudí online aj offline – od celebrít a biznismenov až po ľudí, ktorí boli presvedčení, že šťastie a úspech sa ich netýka. Pomohol im vytvoriť si nové, účinné spôsoby myslenia, ktoré vnesú veľkolepé, pozitívne zmeny do ich života.

Cieľom knihy Uzdravenie ako cesta k slobode je poskytnúť nástroje potrebné na to, aby ste dospeli k rovnakým výsledkom. Ak práve chodíte na terapiu alebo sa s ňou chystáte začať, táto kniha môže byť užitočným doplnkom.

Čítajte ju s otvorenou mysľou a s láskou. Pomaly a vedome vstrebávajte jednotlivé riadky a dovoľte im dotknúť sa vašej duše. A po jej dočítaní vykročte do sveta ako znovuzrodení.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)