PR články

Dokonalá dovolenka sa dá zažiť aj v našich horách

Je čas letných dovoleniek a nemôžeme sa čudovať, že hlavná téma rozhovorov je dovolenka. Mnohí si predstavujú pod slovom dovolenka leňošenie na pláži, kúpanie sa v mori a opaľovanie sa na slnku. Mnohým z nás však takáto dovolenka nevyhovuje.

Hľadáme niečo upokojujúce, niečo, kde nenájdete davy hlučných turistov, ktorí sa prišli kúpať k moru, ale hľadáme miesto, kde je čistý vzduch a ten zvláštny pokoj, ktorý nikde inde nenájdeme. Hory sú krásne miesto a dokonalá dovolenka sa dá zažiť aj tu.

Oddych vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú v letných mesiacoch počas letnej turistickej sezóny na niektorých miestach preplnené. To však mnohých ľudí neodrádza od návštevy tejto najobľúbenejšej horskej lokality na Slovensku. Veď prečo, keď niektoré turistické trasy sú ochránené pred návalmi turistov! Vysoké Tatry ponúkajú spleť krásnych turistických chodníkov a keď si tu ešte zajednáme aj relaxačné wellness pobyty v Tatrách, spojíme oddych vo wellnesse s prechádzkami na čerstvom vzduchu.

Dokonalý pokoj nájdete v Podbanskom

Keď pôjdete na západ Vysokých Tatier, natrafíte na osadu Podbanské. Viacerí z vás veľmi dobre vedia, že práve z tejto osady máte krásne výhľady na majestátny vrchol Kriváňa – vrchola, ktorý je symbolom našej krajiny. V Podbanskom nájdete naozaj luxusné hotely, z ktorých si pri raňajkách alebo z wellnessu vychutnáte tento výhľad v akomkoľvek ročnom období. V týchto hoteloch nesmú chýbať majestátne krby, ktoré umocňujú atmosféru najmä v chladných ročných obdobiach.

V Podbanskom nájdete dokonalý pokoj. Nájdete tu dve významné doliny (Kôprová, Tichá), ktoré neprestávajú prekvapovať svojou nedotknutou prírodou a dokonalým pokojom. Nenájdete tu žiadne húfy turistov ako napríklad na Rysoch. Nájdete tu pokoj, ticho a čistý horský vzduch.

V letných mesiacoch môžete podnikať výlety na bicykli a ak radšej chodievate pešo, zájdite si až ku Kmeťovmu vodopádu, ktorý býva plný vody.

Horské chaty a dokonalé výhľady

Ak vás to ale opäť zaveje smerom na východ, do známejšieho Štrbského Plesa, Tatranskej Lomnice alebo Smokovcov, vyberte sa na horské chaty. Zažijete tú pravú atmosféru chát, kde na zemi nájdete klasickú dlážkovicu, budete si môcť vychutnať čerstvý teplý čaj pripravený z tatranských bylín a porozprávate sa s chatármi.

Dokonalá dovolenka sa dá zažiť aj v horách. Ak sa ale vyberiete na turistiku, nepodceňujte počasie, pozrite si predpoveď a hlavne zoberte si kvalitnú turistickú výbavu, aby ste neohrozili svoje zdravie.

Príďte si oddýchnuť do krásneho prostredia Nízkych TatierKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *