Dominantné prvky moderných rodinných domov

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Dariusz Jarzabek
PR -

Stavba rodinných domov je aj napriek vyšším cenám pozemkov a zvyšujúcim sa cenám stavebného materiálu stále prioritou pre mnohé rodiny. Túžba mať súkromie, vlastný vchod, vlastnú záhradu a byť mimo mestských sídlisk je nepopierateľné pozitívum bývania v rodinnom dome.

Ak plánujete stavbu rodinného domu, aplikujte do vášho domova dominantné prvky moderných rodinných domov.

Odolné omietky

Medzi dominantné prvky moderných rodinných domov dlhodobo patria práve odolné fasádne omietky. Odolné omietky na fasády by mali chrániť dom predovšetkým pred poveternostnými podmienkami. Nech už je stavba v radovej zástavbe, alebo na voľnom priestranstve, práve kvalita fasádnej omietky rozhoduje o tom, ako bude stavba odolávať poveternostným podmienkam a ostatným vonkajším vplyvom, ktoré budú nepochybne vplývať na samotnú stavbu prakticky neustále. Ak chcete mať moderný rodinný dom dostatočne chránený, objednávajte odolné omietky, čiže odolné fasádne omietky.

Kvalitné podložie podláh

Dominantným prvkom moderných rodinných domov sú aj aj kvalitné podlahy a ich podložie. V moderných rodinných domoch sa ale začína čoraz častejšie preferovať podlahové vykurovanie, ktoré môžete skombinovať s kvalitnými liatymi podlahami, čiže anhydritovým poterom. Anhydritový poter je vlastne kvalitný podklad pre finálnu vrstvy podlahy. Vďaka kvalitnej štruktúre dosahujú anhydritové liate potery vysokú pevnosť.

Kvalitné podložie podlahy vám zaručí vysokú stabilitu, pevnosť a samozrejme aj neobmedzenú životnosť. Pri stavbe domu netreba nič podceniť, ani vytvorenie kvalitného podložia podlahy.

Krbové vložky

Aj keď klasické vykurovanie býva nahrádzané podlahovým vykurovaním, či vykurovaním pomocou tepelných čerpadiel, krby a krbové vložky sú tiež dominantnými prvkami moderných domácností. Môžete si kúpiť lacné teplovzdušné krbové vložky Kratki, ale môžete investovať aj viac peňazí do iných značiek. Dajte však prednosť moderným krbovým vložkám, ktoré dodajú vášmu novému domovu šmrnc.