PR články

Dovolenka vo Vysokých Tatrách láka čoraz viac Slovákov

Rekreačné poukazy, ktoré boli zavedené minulý rok, prispeli k zvýšeniu zakúpených dovolenkových pobytov na Slovensku. Ak uvažujete, že by ste si dopriali v najbližších dňoch, či týždňoch dovolenku na Slovensku, ako prvé by vás napadli pravdepodobne naše Vysoké Tatry.

Vysoké Tatry vzhľadom na prebiehajúcu lyžiarsku sezónu zažívajú veľký nárast klientov v ubytovacích zariadeniach. Vysoké Tatry však lákajú v každom období.

Množstvo ubytovacích zariadení

Výhodou Vysokých Tatier je nielen rozľahlá plocha, ale aj množstvo ubytovacích zariadení. Mesto Vysoké Tatry a jednotlivé osady ponúkajú ubytovacie zariadenia pre náročnejších klientov, ale aj pre menej náročných. Nájdete tu množstvo luxusných hotelov, apartmánov, ale aj obyčajných penziónov na úrovni, ktoré poskytnú ubytovanie pre rôzne skupiny ľudí.

Práve veľký výber ubytovacích zariadení a krásne horské prostredie sú veľkými lákadlami, ktoré dovolenkárov presvedčia dovolenkovať práve tu.

Ubytovanie v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese je ale najvyhľadávanejšie práve v zime, keďže v týchto dvoch častiach mesta Vysoké Tatry sú zjazdovky.

Stravovanie

Ďalším veľmi dôležitým faktom pri výbere ubytovania v Tatrách je strava. Všetky moderné hotelové zariadenia ponúkajú vlastné reštauračné zariadenia, ale ak si chcete po výdatnom obede, či večeri skočiť na teplý čaj s domácim včelím medom a na dobrú horúcu čokoládu do kaviarne mimo hotela, máte ísť kde.

Okrem reštaurácií tu nájdete malé kaviarničky, či cukrárne, kde ponúkajú cukrovinky, ale aj kvalitné kávy a čaje. Čo by to bolo za návštevu Vysokých Tatier, ak by ste neochutnali bylinkový tatranský čaj s ručne natrhaných byliniek rastúcich pod úpätím Tatier?

Turistika, wellness, ale aj množstvo atrakcií

Vysoké Tatry môžete navštíviť za každého ročného obdobia. Ak sem plánujete ísť ešte cez zimu, určite si nenechajte ujsť návštevu Hrebienka a Tatranského ľadového dómu, ktorý tam býva väčšinou až do začiatku jari. Ak stíhate ešte zimnú lyžovačku, určite si zalyžujte buď na Štrbskom Plese, alebo v Tatranskej Lomnici.

Keď prídete zo zjazdovky, dobre vám padne horúca voda vo wellnesse a plávanie v krásnom hotelovom bazéne. Večer môžete zakončiť posedením v hotelovom bare, zatiaľ čo sa vaše deti budú hrať s detskými hračkami v detskom kútiku.

V Tatrách si nenechajte ujsť aj turistiku. Odporúčame Téryho chatu, Chatu pri Zelenom Plese, ale aj Solisko, či Popradské Pleso.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *