Držím palce novej vláde nádeje a zmeny, na reštart

Dalito.sk/Nová vláda Igora Matoviča (OĽaNO) 21. 3. 2020/foto: ÚV SR

Konečne sme sa po dlhých rokoch rozkrádania verejných financií dožili zmeny a nádeje. Máme novú vládu, ktorá to sľúbila  očistiť našu krajinu od vrahov, zlodejov, podvodníkov a všetku tú pliagu, ktorá sa podpísala aj pod desaťtisíce úmrtí bezmocných obyvateľov Slovenska, ktorých v slovenských vykradnutých nemocniciach nemal kto a čím ošetriť.

Viem, nová vláda nádeje a zmeny netušila, čo sa na ňu valí. S čím bude musieť bojovať od úplného začiatku a ani to, čo všetko bude musieť v úprimnej snahe posunúť na neskôr. O to viac jej držím palce a dúfam, že sa čo najskôr zaradí medzi rešpektované vlády najrozvinutejších krajín keď nie sveta, tak aspoň Európskej únie.

Držím jej palce, aby zvládla predvádzať úroveň a štátnickosť na tej najvyššej úrovni. Aby sme sa konečne stali rešpektovanou krajinou aj pre najväčších lídrov. Aby celému svetu ukázala, akí  sú voliči na Slovensku vyspelí, múdri, rozhľadení, chápaví aj s citom pre spolupatričnosť a jednotu, ako to v sebe majú obyvatelia krajiny, všetky tie kresťanské hodnoty, o ktoré sa neopierajú len v kostoloch.

Držím novej vláde zmeny nesmierne palce na reštart, aby sa jej po dlhých rokoch konečne darilo zjednotiť národ, ľudí, susedov, obyvateľov aj občanov.

Držím palce novej vláde zmeny , že bude konečne príkladom jednoty, lásky, porozumenia, bezpečia a rozhľadenosti. Aby sme sa tak, ako dlhé roky, nemuseli na naozaj vysokú profesionálnu, ale aj ľudskú úroveň a rozmer štátnikov, pozerať len pri prejavoch najvyšších predstaviteľov najrozvinutejších demokracií sveta, kde sa aj premiéri  v najťažších časoch prihovárajú k obyvateľom krajiny na úrovni a s rozvahou, a tak im dávajú nádej.

Držím novej vláde zmeny palce, aby na rozdiel od tých predchádzajúcich, konečne dokázala obyvateľov krajiny zjednotiť a ctiť si otca svojho i matku svoju. Aby nikdy nepreriekla krivého svedectva proti blížnemu svojmu obyvateľovi. Aby nikdy nepožiadala o majetok blížneho svojho obyvateľa ani ničoho, čo vlády nie je.   

Držím novej vláde zmeny palce, aby si dokázala priznať vlastné chyby a z chýb sa dokázala aj poučiť. Aby dokázala počúvať aj susedov či celý svet. A aby na to najlepšie čo zistí či uvidí našla aj odvahu odvážne a múdro v najlepšej viere implementovať do našich životov. Aby mala dostatok energie, múdrosti aj síl bojovať za práva každého jedného svojho občana nech už je kdekoľvek.

Držím palce novej vlády zmeny, aby našla v sebe toľko sily, aby na rozdiel od predchádzajúcich vlád vedela vypočuť rozumnú kritiky všetkých svojich občanov a v presvedčení toho najlepšieho úmyslu sa z nej poučiť a prijať rozumné rozhodnutia.  

Držím palce novej vláde zmeny, aby sa jej po tých dlhých rokoch aj medzinárodnej hanby podarilo ukázať, že Slovensko nie len čiernou dierou kriminality, rozkrádania a tých najprimitívnejších ľudských pudov, ale krajinou s rozvážnym obyvateľstvom, ktoré si zvolilo rozvážnych a múdrych zástupcov, ktorí v najťažších časoch od II. svetovej vojny dokážu svojich obyvateľov aj občanov konečne zjednotiť. Pre dobro celej krajiny. Tak nám Pán Boh pomáhaj, sme v tom spoločne, aj v reštarte.

Už je naozaj čas, už je naozaj čas…