Epidémia covid sa ma už netýka a na pandémii duší sa odmietam zúčastňovať

Dalito.sk/Bahamy/foto: LT

Už je to stále to isté dokola. Píšu vedci, analytici aj lekári. Robia maximum preto, aby sa čo najviac Slovákov zaočkovalo a stále nič. Už sa na to nemôžem pozerať, koľko relevantných dôkazov arogantným neveriacim predložili, aby na očkovanie zmenili názor a pred odhadovanou smrteľnou jeseňou a zimou si ešte stihli zachrániť život.  

Do toho čítam reakcie aj absolventov univerzít, ako robia všetko preto, aby sa nakazili covidom a nič. Úplne všetko asi nie, napísala som jednému známemu, keďže sa stále ako dobrovoľník (55) neprihlásil na covidovú JISKu, kde by si do skafandra urobil zopár dierok a potom po službe šup domov k milovanej rodine. Na jeho reakciu som už zvedavá nebola, rovnako ako už na žiadnu od naozaj nenormálnych odporcov covid ako takého, ktorí strpčujú život normálnym a často aj najmúdrejším v krajine. Už ma žiadna ich reakcia nezaujíma. Žiadna. Už ma dokonca nezaujíma ani počet úmrtí na covid. Je mi to úplne jedno, nové úmrtia nezaočkovaných už vo mne nevyvolávajú žiadnu emóciu. Hold, príroda…

Jedine tú, keď vidím, koľko času trávia najmúdrejšie hlavy Slovenska vyvracaniu hoaxov a iných nezmyslov o očkovaní. Veď to vlastne preháňajú už aj oni, vedci a skutoční lekári a odborníci v danom odbore. Nie tí všeobecní, detskí a podobne. Ale skutoční vedci a virológovia, epidemiológovia a podobne. Nie tí „špičkoví“, ale skutoční, ktorých si aj za hranicami naozaj vážia.

Dátoví analytici a vedci už urobili maximum, viac sa nedá. Veď dôkazmi sa už len točia dokola. Miesto toho, aby to už raz a navždy nechali na prírodu. Nech svoje múdre hlavy radšej namieria na to, čo pomôže v budúcnosti tým, ktorí si ich múdre hlavy naozaj vážia. Veď jeden z nich chcel do roku 2023 sprístupniť test, ktorý eliminuje chyby pri diagnostike rakoviny. Keď vidím, koľko času venuje hlupákom, aj tým z „generálneho štrajku“, vážne o tom pochybujem, že to aj stihne. Ten test, na ktorý ľudstvo čaká po celej planéte.  

Priznám sa, že ja sa už pár dní čudujem normálnym ľuďom okolo mňa, že ešte vôbec nad tým všetkým nenormálnym okolo očkovania na slovenský spôsob žasnú a ešte viac, že vôbec na ten spoločenský novodobý primitivizmus reagujú. Veď je to naozaj už do neba volajúci plebs, ktorý by sa k nielen k nim bez sociálnych sietí za normálnych okolností nemal ani ako priblížiť. Unavujú vám dušu a strpčujú život a to len preto, že im to normálni ľudia dovolia. Mne už nie. Lebo si myslím, že to už nie je ani spoločenská angažovanosť, ale naopak veľká chyba, že na takých primitívov vôbec reagujeme, čím im pripisujeme dôležitosť. Nezaslúžia si nič, ani pozornosť a už vôbec nie ľútosť či vetičku komentára. Naopak, tým že na takých reagujú rozumní ľudia, spoločenský primitivizmus len prehlbujú a zhoršujú.

Múdri ľudia urobili maximum, ostatné by už mali nechať na prírodu. Nejako to už prežijeme. V prvom rade sa postarajme o deti a tých,  ktorí by sa aj chceli dať zaočkovať, ale nemôžu. Je nenormálne a nedôstojné, aby najmúdrejšie hlavy Slovenska venovali toľko pozornosti a času ľuďom, ktorí o to nestoja a ešte na nich aj útočia. Ja sa už nečudujem primitívom, ale naopak najmúdrejším.

Že pre neočkovaných aj personálne skolabuje slovenské zdravotníctvo? Nech! Konečne! Možno sa konečne niekto spamätá na uliciach, či aj na úrade vlády a v parlamente. Lebo niečo mi hovorí, že až keď konečne zdravotníctvo na Slovensku reálne skolabuje, až potom si naozaj všetci ľudia začnú vážiť nielen svoje zdravie, ale aj lekárov a personál okolo nich.

A ešte jedno veľké osobné poznanie. Zbaľte sa a vyrazte od počítačov a z laboratórií na dovolenky. Nie však po Slovensku, ale za hranice! Tam je dnes sveta žiť aj s covidom! Tam sa s ním už totiž naučili žiť a garantujem Vám, milí naozajstní experti, že fantasticky! Za mesiac som prešla šesť krajín tam aj späť a nič lepšie som ani nemohla urobiť! Siedma krajina bola Slovensko, ale toľko covid humusu som zažila len doma.

Zamilovala som sa do môjho nového vnímania sveta. Epidémia covidu sa ma už totiž netýka a na pandémii duší sa odmietam zúčastňovať. Tak veľa zdravíčka priatelia!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)