Ešte stále nič, pán premiér? Tak inak, vaším slovníkom: „Posrali ste to!“

Dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas videosamitu lídrov EÚ 19. 6. 2020/foto: ÚV SR

Vážený pán premiér!

Vám sa podarilo to, čo nikomu pred Vami od roku 1989, odkedy som sa stala voličom a vynechala len jediné voľby, aj to mi znemožnil zákon. Zaprisahať sa, že už nikdy nepôjdem voliť. Slovensko mi zlomilo srdce, navždy.

Ukradli ste mi krajinu a nádej, ktorú mi už nikdy nikto nevráti. Nádej v lepšie Slovensko, ktoré tak milujem. Nádej na slušný život, ktorú sme tak potrebovali. Nádej, v ktorú som ešte stále dúfala, keď ste stáli pred Počiatkovou vilou na Francúzskej riviére. Takmer som Vám uverila. Keď som si však pozrela kandidátku OĽaNO a videla tam aj ľudí, ktorých poznám osobne, niečo mi hovorilo, že ak neviete “akí sú to ľudia”, tak potom, aký ste líder Vy?

Nie som len Slovenka, som najmä Európanka so širokým rozhľadom a dávkou zodpovednosti. A vďaka Vám sa už za Slovensko veľmi hanbím. Krajiny, kde stále žijú zodpovední ľudia, ktorí si však to, čo predvádzate, nezaslúžia. Lebo nie sú obyčajní, ale nároční. Kolektívnu vinu, ktorú na nich prenášate prstom ako na jednobunkové organizmy, to je anarchia na najvyšších poschodiach. Takto si to nejako predstavujem v Severnej Kórei, s ktorou nás porovnáva váš minister zdravotníctva.

Lepšie by som to nenapísala, ako pán učiteľ Peter Vadkerti na vašom sociálnom profile, pod ďalšiu smršť vašich primitívnych obvinení spoluobčanov.

„Nie, že občania to nezvládli. Ľud to zvládol na výbornú sám, šili sme si rúška. Ostali sme zatvorení doma a museli sa prispôsobiť. Učitelia bez techniky a vybavenia učili ako sa dalo. Lekári robili čo mohli. Práve vy tam hore politici ste to nezvládli. Nedali ste dohromady ani základné manažérske a organizačné opatrenia. Nebolo nariadenia, čo by nemalo v sebe chaos a otázniky a výnimky a zmeny. Vy ste to nezvládli.“

Pán premiér, považujem Vás za najnezodpovednejšieho občana krajiny, ktorý svoju totálnu neschopnosť najprimitívnejším spôsobom vylieva na plecia občanov, ktorým má slúžiť. Od marca ste neurobili vlastne nič. Doteraz sa zachraňuje sám kto môže a ako vie. Veď Vy ani neviete naozaj nezodpovedných potrestať, ešte aj na to vyzývate, na udávanie.

Viete len pľuť a prenášať bezmocnosť vlastnej neschopnosti na kolektívnu vinu ako v 50. rokoch. Na jar ste koronavírus zvládli len obrazne, lebo Vy ste problém len presunuli na ľudí. A my sme čakali, že do jesene krajinu pripravíte na najhoršie. A čo ste od marca urobili Vy?

 1. Nezodpovedne ste prestali informovať médiá a odpovedať na dôležité otázky.
 2. Dodnes nevieme, ako ste krajinu zásobovali ochrannými prostriedkami.
 3. Nepripravili nemocnice technicky ani ľudsky a obmedzili dostupnosť zdravotnej starostlivosti ako takej.
 4. Nijako ste nepomohli ani hygienikom.
 5. Testovanie nezvládate dodnes, Slovensko je aktuálne tretie najhoršie v EÚ.
 6. Nijako ste nepomohli ani psychicky chorým a už vôbec nie deťom od 15 – 18 rokov, ktoré opatrenia covid zvládajú najhoršie (prieskum ČR).
 7. Prihodili ste biznis so slovenskými testami, ktoré sa ukázali nepresné. (a kde sú vôbec?)
 8. Nepripravili ste ani jednu IT aplikáciu, ktorá má ľudí chrániť, Slovensko o eRúškach počúva len zo zahraničia.
 9. Neochránili ste najcitlivejšie osobné údaje covid obyvateľov.
 10. Dodnes skresľujete počty pacientov s COVID-19 tak, že už o tom hovoria aj za hranicami.
 11. Dodnes klamete, že nemáme komunitné šírenie.
 12. Skresľujete aj dáta ekonomiky, ktoré si vie prepočítať každý ekonóm.
 13. Osobne porušujete covidpravidlá a myslíte si, že ospravedlnenie stačí.
 14. Od jari ste nechali mnohých bez akéhokoľvek príjmu.
 15. Neposilnili ste ani psychiatrické oddelenia, kde sa dnes ľudia nevedia dostať mesiace.
 16. A čo je najhoršie, zvolili ste spôsob komunikácie, ktorý totálne rozvrátil vzťahy medzi ľuďmi, rodinami, susedmi… rozvrátili ste Slovensko a svojimi výlevmi ho postavili na štart anarchie.

Ešte stále nič, pán premiér? Tak inak, vaším slovníkom: „Posrali ste to!“ Môžeme byť zodpovední koľko chceme a vládzeme. Ak sú nezodpovední politici, zachráň sa kto môže.

Takže nie, pán premiér, nie sme to my, vraj nezodpovední. Najnezodpovednejším v krajine ste Vy a vaša vláda.

Za posledný mesiac sa za hranice vysťahovalo už zopár mojich priateľov. Iba v Českej republike sa od apríla prihlásilo ďalších viac ako 5 tisíc slovenských občanov. Naozaj si pán premiér myslíte, že preto, že nestratili nádej?

Hovorí sa, nádej umiera posledná. Pre mňa už zomrela. Presne 16. novembra 2020 to už bude 31 rokov. No ale čo už, Slovensko žije len tak, na čo má aj mentálne. Teda tak, ako si zaslúži.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

https://www.dalito.sk/aktualizujeme-otazky-na-ktore-vlada-igora-matovica-neodpoveda/