Správy

Eurokomisárka sa pýta, čo sa to deje v slovenskej polícii, súdnictve a prokuratúre

Predseda vlády Peter Pellegrini sa mimoriadne stretol s komisárkou EÚ pre spravodlivosť Věrou Jourovou (ANO). Dalito.sk o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR. 

Na stretnutí bola posúdená aktuálna situácia na Slovensku s dôrazom na stav súdnictva. Obaja lídri sa zhodli v tom, že právny štát a nezávislosť súdnictva sú základom fungovania každej demokratickej spoločnosti.

Predseda vlády ubezpečil, že Slovensko bude i naďalej pevnou súčasťou hodnotového demokratického priestoru. Komisárka Jourová prisľúbila odborne poradenstvo pri diskusiách o prípadných legislatívnych úpravách v súdnictve, prokuratúre a polícii v SR.


Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa dnes mimoriadne stretol s komisárkou EÚ pre spravodlivosť Věrou Jourovou/foto: zdroj: ÚV SR

Predseda vlády SR taktiež operatívne zvolal na pondelok 21. októbra 2019 pracovné stretnutie, ktorého cieľom je navrhnúť možné legislatívne zmeny zamerané na reformu súdov a prokuratúry.

Na stretnutí sa zúčastní ministerka vnútra SR Denisa Saková, minister spravodlivosti SR Gábor Gál, prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský a zástupcovia Súdnej rady SR a Generálnej prokuratúry SR.

 

Za slušné Slovensko ohlásilo na piatok protestné zhromaždenia po celej krajine.

Štát nám neukradli, darovali sme ho a rozdávame ďalej


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *