Správy

Európska únia otvára hranice vo veľkom, Rakúsko už od zajtra, špičkoví slovenskí hygienici opatrenia ohlásili do 30. októbra 2020

Hranice už rýchlo, aj keď postupne, otvára celá Európa. Vlády členských krajín Európskej únie rokovali do noci a rozhodli. Po pobaltských krajinách, Chorvátsku aj Slovinsku či Grécku, hranice od 3. júna otvorí aj Taliansko. Turistom ide hranice otvoriť aj Španielsko. Oddnes opatrenia na hraniciach uvoľňuje aj Nemecko aj Švajčiarsko.

Taliansko, najpostihnutejšia krajina Európskej únie COVID-19, tak otvára hranice bez obmedzení od 3. júna 2020.

Najnovšie otvorenie hraníc už iba s námatkovými kontrolami oznámilo aj susedné Rakúsko. Všetky hraničné priechody. Viac TU.


Česká republika ohlásila predbežne otváranie hraníc na 8. júna, najneskôr 15. júna. Ani jedna z krajín na turistov a ani vlastných občanov nepoužije povinnú karanténu v štátnych zariadeniach, mnohé ani karanténu doma. Zajtra v ČR končí aj núdzový stav. Posledné uvoľňovanie čaká Česko 25. mája.

„Únia, neúnia, MY SME TU DOMA!“

Slovenskí hygienici naopak včera oznámili, že karanténne opatrenia a pravidlá na slovenských hraniciach potrvajú do 30. októbra 2020 a občanov rozdelili podľa vzdelania, veku, potreby, zdravia, prijímačiek, športu, technického vybavenia telefónu… Úrad verejného zdravotníctva SR sme už oslovili so žiadosťou o vysvetlenie tohto dátumu v ich nariadení. Zatiaľ nereaguje.

Oslovili sme aj ministerstvo spravodlivosti s otázkami, podľa akého zákona rozdeľujú vlastných občanov do rôznych skupín ty áno, ty nie. Ministerstvo zatiaľ nereaguje.

Slovensko naďalej deportuje vlastných občanov do povinnej štátnej karantény v zariadeniach, od pondelka skúšobne spúšťa vlastnú inteligentnú karanténu aj s povinnou 14 dňovou domácou karanténou, ktorá však nebude pre všetkých aj z technických dôvodov.

Slovensko tak v srdci Európy ostáva stále zatvorené aj so zavádzajúcimi informáciami, že v Británii a Španielsku už platia rovnaké pravidlá aj so štátnou karanténou ako na Slovensku.Komentáre (2)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *