3 odpovede

EXKLUZÍVNE! Lušňák: „Ak by to malo trvať aj rok, ale ja sa na ľad vrátim!“

Stretli sme sa úplnou náhodou. Najskôr som ho vôbec nespoznala. Patrik Lušňák, zatiaľ bývalý hráč KHL v Slovane Bratislava,  totiž v civile ničím nepripomínal hokejistu, na ktorého ,pri výjazde na ľad celú uplynulú sezónu, ukazoval prstom  náš spolusediaci fanúšik na štadióne. Rakúšan  Richard ( mimochodom, až podozrivo sa rozumel hokeju a len tak zo seba súkal nikde nezverejnené informácie zo šatní NHL ) a pokrikoval: „ On je neskutočný „dríč“!“  182 cm Patrik mal oči len pre svoju mladú manželku a štvorročného syna. Akoby  sa im  stále ospravedlňoval „ Pokazil som vám život!“ Pre úraz, pre ktorý zatiaľ nemôže hrať, sa viditeľne trápi. 28 ročný Piešťanec bol pri svojej exkluzívnej spovedi pre DALITO o úraze, tesne pred podpisom zmluvy na novú sezónu KHL ,taký úprimný, že nevidím jediný dôvod, prečo by som podrobnosti o ňom mala zverejňovať. Pre vyššiu návštevnosť Dalito.sk? Hlúposť. Sú totiž veci, ktoré jednoducho do éteru nepatria. Hlavne, ak vám respondent prejaví úctu tým, že vám plne dôveruje. Patrik zatiaľ na súťažný hokej musí zabudnúť. Pár mesiacov po úraze, keď už všetko vyzeralo dobre, sa totiž ozvali komplikácie. Z ničoho nič začal mať komplikácie so sluchom na jednej strane.  Lekári veria, že tak, ako sa po dlhšom čase zjavili, tak aj zaniknú. Pre lepšiu diagnostiku ho ešte čaká niekoľko vyšetrení. Je možné , že sa podrobí aj zákroku. Útočník je teda zatiaľ bez práce, ale už trénuje. Reprezentant SR v hokeji Patrik Lušňák exkluzívne pre DALITO.

Mal si silný otras mozgu. Ako sa vyvíja tvoj zdravotný stav?

Momentálne robím všetko preto, aby som sa z toho čo najrýchlejšie dostal.  Teraz chodím hlavne po lekároch. Hlava je v poriadku, to je hlavné a lekári mi hovoria, že so sluchom je to len otázka času.  Že tomu mám nechať nejaký čas. Začal som trénovať na ľade aj na suchu, tak uvidím  ako to pôjde ďalej. Na ľade to zatiaľ pocitovo nie je akoby som si predstavoval, ale hádam sa to za krátky čas zlepší.


Cítim na tebe, že prežívaš veľkú traumu, že nemôžeš hrať hokej a tiež aj zarábať.

Ani raz som si v nemocnici nepripustil, že by som sa na ľad už nevrátil. Určite to nie je pre mňa jednoduché, lebo som osem rokov nebol vôbec zranený. Prvý raz v mojej kariére mám ťažké zranenie a tak som aj po prvý raz takú dlhú dobu bez hokeja a aj bez zmluvy. Zo začiatku som to bral naozaj veľmi ťažko a myslel som na to asi každú sekundu . Išla mi aj z toho hlava prasnúť. Strašne ma to ničilo. Po dvoch mesiacoch som si povedal, že to musím viac vypustiť z hlavy  a nemôžem sa tým tak zaoberať . Potom sa konečne aj môj zdravotný stav začal zlepšovať. Pochopil som, ako zdravie závisí aj od toho, na čo myslíte a ako to prežívate.

Patrik Lušňák s rodinou/foto: P. Lušňák

Kedy si myslíš, že môžeš nastúpiť tam, kde patríš? Na zápasový ľad.

No, na poslednej prehliadke mi lekár povedal, že  koncom roka by som mohol ísť do zápasu , ale  nakoniec som sa rozhodol, že to nebudem za každú cenu siliť, lebo som naozaj mal silný otras mozgu a to teda vôbec nie je sranda . Ak by som  niečo urýchlil, dostanem nebodaj druhý otras mozgu, bude sa to so mnou   vliecť už celý život.  Chcem sa naozaj doliečiť na 100%. Ak sa tak nebudem koncom roka cítiť,  na súťažný ľad sa vrátim radšej až ďalšiu sezónu. Uvidíme. Ak to bude dobré, čo bodaj by bolo a naozaj by som koncom roka mohol nastúpiť do zápasu, tak áno, to by som bol najšťastnejší. Po vážnych otrasoch mozgu hrá na svete množstvo hokejistov. Dokonca niektorí aj so siedmymi. Napríklad Sidney Crosby. Našťastie ja mám iba prvý , takže si myslím, že je to naozaj o pocite. Ak by to malo trvať aj rok, ale ja sa na ľad určite vrátim!Komentáre (3)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *