Rozhovory

EXKLUZÍVNE! Sersen to DAL. V nedeľu je na ľade

Michal Sersen, obranca HC Slovan Bratislava a hráč KHL, je už viac ako dva mesiace mimo ľadu. Po ťažkej zlomenine nohy, ktorú utrpel pred rokom a pol na majstrovstvách sveta v Rusku, ho túto sezónu zasa zradila platnička. Po niekoľkotýždňovej liečbe sa však jeho stav zlepšil natoľko, že ho fanúšikovia môžu vidieť už najbližšiu nedeľu v Banskej Bystrici v extraligovom zápase, kam ho Slovan poslal po liečbe rozohrať sa. To, že ho už čoskoro uvidíme aj na Slovane, potvrdil exkluzívne pre DALITO.SK.    

Tvoje pocity pred nástupom?

Už sa neviem dočkať. Takto pred troma týždňami by som ti ešte nepovedal nič iné, ako že sa to zlepšuje, ale stále neviem, kedy nastúpim.  Dnes už viem, že v nedeľu a za Banskú Bystricu. (úsmev)  Netrúfali si to dlho odhadnúť ani doktori, pretože platnička, to je také špecifické zranenie, človek nikdy nevie, ako to dopadne.


Ako to vyzeralo? Prestal si si cítiť nohy, či si sa nevedel postaviť?

Našťastie to neprešlo až do takého štádia. Prišlo to postupne, začali ma bolieť kríže a potom mi to vystreľovalo do nohy. Zo začiatku som to pripisoval svalovému natiahnutiu, banálnemu zraneniu, ktorými som si už prešiel veľakrát, no do dvoch týždňoch to prešlo. Toto sa však iba zhoršovalo. Nakoniec som nevedel ani sedieť a jediná poloha, ktorá bola pre mňa znesiteľná, bola iba ležmo alebo postojačky.

Zľakol si sa, že sa možno nevrátiš na ľad?

Práveže vôbec! Veď som ani netušil, čo to je. Nehovorím, že  som to bral na ľahkú váhu, ale naozaj mi ani nenapadlo, že  je to také vážne. Až keď som začal liečbu, prešiel  som si všetkými vyšetreniami u množstva odborníkov  a stále mi nič nezaberalo. Až vtedy som si uvedomil, že aha, asi to vôbec nie je sranda a bude to niečo vážnejšie. Bohužiaľ, to trvalo viac ako desať týždňov.

foto: archív Sersenovci

Necítiš sa už pred fanúšikmi ako simulant? Stále riešiš zdravotné problémy. Po operácii si sa takmer rok dával dokopy, sotva si sa dostal na ľad, zasa platnička. A to ešte v prípravnom zápase.

zlomenina nohy z MS v Ruskua

Ako simulant sa necítim, pretože sú to všetko naozaj vážne zdravotné problémy. Minulú  sezónu som začal hrať až v decembri. Počas nej som ešte stihol dvakrát brať antibiotiká. Ledva som dohral sezónu. Bol som rád, že všetko je v poriadku a pripravoval som sa na ďalšiu. Ani sme nezačali hrať a po dvoch zápasoch v Pardubiciach som opäť musel ísť za trénerom, že nemôžem hrať ďalší zápas. Keby to bola otázka dvoch − troch týždňov maximálne mesiaca, tak človek kývne rukou a povie si OK, stane sa. Ale to zranenie zase trvalo dlhšie ako dva mesiace a opäť som nestihol začiatok sezóny. Celý čas som dúfal, že stihnem aspoň polovicu zápasov. Som rád, že sa  mi to podarí a mužstvu  pomôžem. Potrebuje to.


Jedinú radosť z toho, že si opäť doma, mali asi iba manželka a tvoji chlapci.

Manželka zo začiatku radosť mala, no teraz by ma už najradšej poslala na ľad. Chlapci sa tešia, že som doma, nejako zásadne to však nevnímajú, ale Zuzka by si už asi aj odo mňa rada oddýchla. (smiech)

foto: archív Sersenovci

Celkovo si sa musel cítiť bez hokeja zle.

Priznám sa, že áno. Necítim sa dobre, ak sa s fanúšikmi stretávam na tribúnach, pretože to nie je to, čo chcem. Chcel by som sa nimi vídavať v pozícii, keď som na ľade. To by ma určite viac tešilo. Vieš, je to aj moja práca a nie je to dobré, keď ju tak dlho nemôžem robiť.  Moja  práca je hrať hokej a momentálne ju nevykonávam. Zo začiatku si aj tréner Říha myslel, že to bude otázka krátkeho času,  až neskôr sme zistili, že je to vážne.  Ani nebolo kedy sa o tom detailnejšie  porozprávať. Škoda, lebo som sa dostával do formy a  bol som dobre na sezónu pripravený. Aj jeho to určite mrzelo. Rovnako ako mňa, a nestihol som sa s ním ani rozlúčiť.

Už si sa stretol s novým trénerom Eduardom Zankovecom?

S trénerom som sa samozrejme stretol, no priznám sa, veľa času sme na seba nemali, lebo sa začal naplno venovať mužstvu. Ja som zranený, tak s nimi toľko času netrávim ako normálni zdraví hráči, naplno trénujú, aj teraz chalani sú na tripe a ja som doma v Bratislave. Stihli sme prehodiť pár viet. Nemôžem hodnotiť človeka, s ktorým som sa bavil maximálne dve a pol minúty a podľa tréningových jednotiek to nie je možné hodnotiť, na prvý dojem však pôsobil veľmi pokojne, veľmi príjemne. Návrat na Slovan sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou opakovať ako minulú sezónu, keď  pred ostrým štartom v KHL pôjdem zahrať pár zápasov aj do Banskej Bystrice. Ak bude všetko OK, tak by som sa možno už v tej najbližšej domácej  sérii zápasov mohol objaviť na ľade Slovana, ale s určitosťou to povedať presne neviem.Komentáre (1)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *