Šport

Fico: „Ak má Slovensko napredovať vo futbale, musí vybudovať kvalitnú infraštruktúru.“

Robert Fico: Ak má Slovensko napredovať vo futbale, musí vybudovať kvalitnú infraštruktúru

„Ak má Slovensko napredovať vo futbale a dosahovať porovnateľné výsledky s výsledkami z posledných dní a mesiacov, tak musíme vybudovať kvalitnú infraštruktúru,“ povedal premiér Robert Fico na kontrolnom dni na stavenisku Národného futbalového štadióna v Bratislave.

Výstavba futbalového stánku by mala byť ukončená v roku 2018 alebo v priebehu roku 2019. „Kto si pamätá Tehelné pole, tak rodičia sem nechceli chodiť s deťmi, prostredie bolo dehonestujúce,“ dodal premiér a verí, že nový futbalový štadión bude lákať celé rodiny nielen na futbal, ale aj na rôzne spoločenské podujatia.


Nový futbalový štadión bude spĺňať medzinárodné kritériá a budú sa na ňom hrať reprezentačné zápasy všetkých vekových kategórií. Premiér sa poďakoval zainteresovaným, že nemali megalomanské plány s vysokou kapacitou a takmer 23 tisíc miest pre divákov bude dostatočných. Celkový objem investícii na výstavbu štadióna je 75 miliónov eur, z toho štát poskytne 27 miliónov.

Premiér počas návštevy staveniska zablahoželal futbalistom k doterajším výsledkom a poprial slovenskej futbalovej reprezentácii, aby sa im darilo aj naďalej.

Počas vlád Roberta Fica sa na Slovensku postavilo okolo 800 multifunkčných ihrísk a bola poskytnutá dotácia 45 miliónov eur na rekonštrukciu 23 štadiónov.

V prílohe Vám posielame krátky audiozáznam z brífingu.

Celý videozáznam je k dispozícii na stránke Úradu vlády SR tu: http://www.vlada.gov.sk/ 20171009-brifing-predsedu- vlady-sr-roberta-fica-po- kontrolnom-dni-na-stavenisku- narodneho-futbaloveho- stadiona/

S pozdravom


Tlačový a informačný odbor ÚV SRKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *