Šport

Frappartová prepisuje históriu futbalového Superpohára 

Francúzka Stephanie Frappartová bude prvou rozhodkyňou, ktorá povedie významné stretnutie mužov pod záštitou Európskej futbalovej únie (UEFA).

Ako hlavnú arbiterku ju nominovali na duel európskeho Superpohára, v ktorom sa dnes v Istanbule stretnú anglické kluby FC Liverpool a FC Chelsea.

Tridsaťpäťročná Frappartová rozhodovala finále tohtoročných majstrovstiev sveta žien, ktoré sa konali v jej domovskej krajine.


V mužskom futbale už dostala dôveru v najvyššej francúzskej súťaži a figuruje aj v menoslove rozhodcov na novú sezónu Ligue 1.

„Už viackrát som povedal, že možnosti ženského futbalu sú neobmedzené. Som nadšený, že Stephanie Frappartová povedie Superpohár s asistentkami Manuelou Nicolosiovou a Michelle O’Nealovou,“ citovala prezidenta UEFA Aleksandra Čeferina agentúra DPA.

TITULNÁ FOTOGRAFIA: Na archívnej snímke z 29. júna 2019 francúzska futbalová rozhodkyňa Stephanie Frappartová počas štvrťfinálového zápasu Nemecko – Švédsko na MS vo futbale žien v Rennes. Francúzka Stephanie Frappartová bude prvou rozhodkyňou, ktorá povedie významné stretnutie mužov pod záštitou Európskej futbalovej únie (UEFA). Ako hlavnú arbiterku ju nominovali na duel európskeho Superpohára, v ktorom sa 14. augusta v Istanbule stretnú anglické kluby FC Liverpool a FC Chelsea. FOTO TASR/AP

Prvá rozhodkyňa v ragbyovej lige v AustráliiKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *