Spektrum

Golfista odhryzol súperovi prst

O golfe sa hovorí ako o džentlmenskom športe s prísnymi pravidlami. A tiež to, že v golfe nemajú golfisti súpera, že hrajú len proti ihrisku. Počas bitky na golfovom ihrisku v americkom štáte Massachusetts  však tieto zásady nejako išli bokom a golfista odhryzol svojmu súperovi prst.

Informovala o tom spravodajská agentúra AP s odvolaním sa na bostonskú televíziu WCVB-TV.

Televízna stanica uviedla, že polícia zatkla 47-ročného muža na golfovom ihrisku Southers Marsh Golf Club v Plymouthe v piatok, po tom ako sa pobil s iným golfistom a odhryzol časť jeho palca.


Bostonská spravodajská televízia informovala, že prst obete bol odhryznutý až po kĺb a zranený golfista bol prevezený do miestnej nemocnice. K hádke došlo vo večerných hodinách.

Útočník bol zatknutý a obvinený z ťažkého ublíženia na zdraví. Polícia v sobotu odmietla incident komentovať.

Na golfovom ihrisku platí pravidlo nebezpečenstva jediné a to FORE. je možné, že po tomto útoku budu musieť pravidlá golfu ešte vylepšiť.

„Fore!“ je pokrik, ktorý pochádza pôvodne zo Škótska. Používa sa ako varovanie pre nekontrolovateľnú loptičku, ktorá letí ihriskom a niekto jej stojí v ceste.

Zmienku o tomto pokriku z roku 1881  vystavuje British Golf Museum. Odborníci predpokladajú, že pokrik FORE, ktorý musí povinne kričať hráč, ktorý zahral nekontrolovateľný úder a tým nebezpečný pre ostatných hráčov pochádza pravdepodobne z armády , kde ho používali pri výstrele z armádnych zbraní. Upozorniť mal ostatných vojakov, aby sa chránili, všetko pustili na zem, ľahli k zemi a zakryli si hlavu. Toto pri pokriku platí dodnes aj pre golfistov, ktorých by loptička pri zásahu mohla aj zabiť.

Môže vás zaujať:


Lipový sirup z golfového ihriska bez úrazuKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *