Hľadanie teórie všetkého. Toto je Božská rovnica!

Dalito.sk/zdroj: Grada

Má s nami vesmír svoj plán? Alebo s nami len hrá kocky a nič nie je vopred určené?
Uvedomujete si, že všetky zázraky modernej techniky vďačia za svoj pôvod vedcom, ktorí postupne odhalili základné sily hýbajúce svetom. Vedci sa teraz možno spoločne približujú k teórii, ktorá štyri prírodné sily – gravitáciu, elektromagnetickú silu a silné a slabé jadrové sily – zjednocuje.

Aj o tom je skvelá kniha Božská rovnica od profesora Michia Kakua. Táto kniha hovorí o snahe nájsť konečnú teóriu a o všetkých bizarných zvratoch, ktoré nepochybne napísali jednu z najzvláštnejších kapitol v histórii fyziky.

Zaujímavým, pochopiteľným a určite nie nudným spôsobom si zopakujete všetky predchádzajúce revolúcie, ktoré stáli za našimi technologickými zázrakmi, od newtonovskej revolúcie cez ovládnutie elektromagnetickej sily, rozvoj teórie relativity a kvantovej teórie až po dnešnú teóriu strún. A profesor Kaku vám vysvetlí, ako táto teória môže odhaliť aj najväčšie tajomstvá priestoru a času.

Michio Kaku je známy a obľúbený popularizátor fyziky. Tak sa spolu s ním vydajte na cestu, na ktorej budete s jedným z najznámejších svetových fyzikov hľadať odpovede na nasledujúce vedecké otázky:

  • Čo sa stalo pred veľkým treskom?
  • Čo leží na druhej strane čiernej diery?
  • Existujú iné vesmíry a dimenzie?
  • A ak áno, v akej dimenzii žijeme?
  • Dá sa cestovať v čase?
  • Má existencia nášho vesmíru zmysel?

Božská rovnica je pokusom nájsť odpovede na tieto otázky. Autor knihy jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje, ako objavy fyziky zmenili dejiny ľudstva, a je presvedčený, že čoskoro môžeme byť svedkami ďalšej revolúcie. Pustite sa spolu s Michio Kakuom do pátrania po Božskej rovnici a nájdite viac než len odpovede.

(Ak vás recenzia na knihu zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)