Správy

Hviezdni Slováci, Vyslanci dobrej vôle 2019

Minister Miroslav Lajčák (SMER-SD) ocenil troch Vyslancov dobrej vôle za rok 2019. 

„Všetci laureáti ocenenia Vyslanec dobrej vôle – Goodwill Envoy potvrdzujú, že Slováci sú šikovní a vynachádzaví ľudia a aj vďaka ním je Slovensko skutočne krajinou dobrých nápadov. Som rád, že oceňujeme osobnosti, ktoré nás v zahraničí tak skvelo reprezentujú a spolupodieľajú sa na tvorbe pozitívneho imidžu našej krajiny. Vždy ma teší, koľko významných Slovákov úspešne pôsobí v zahraničí.“ Také sú slová ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka po udeľovaní ocenení pre úspešných krajanov, ktorí dlhodobo pôsobia v zahraničí. Na pôde rezortu diplomacie sa konal v poradí už 7. ročník.

Laureáti


Laureátmi ocenenia za rok 2019 sa stali: Anna Kyppö, lektorka slovenského jazyka pôsobiaca vo Fínsku.

Jozef Kabaň,  automobilový dizajnér pôsobiaci v Nemecku.

Martin Sedlacký, prevádzkový riaditeľ a člen predstavenstva lotyšskej leteckej spoločnosti.


Na slávnostnom podujatí bol za prítomnosti hostí z radov diplomatického zboru a osobností spoločenského a kultúrneho života zverejnený aj výťažok jednej z najväčších diplomatických akcií, Vianočného charitatívneho bazáru.

Organizátorom podujatia, Medzinárodnému ženskému klubu v Bratislave sa podarilo vyzbierať historicky najvyššiu sumu viac ako 106 tisíc eur, ktorá bude použitá v rámci podpory charitatívnych projektov na pomoc ľudom v núdzi na Slovensku.​

Žena, ktorá aerolinkám šetrí miliónyKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *