Idete rekonštruovať kúpeľňu? Nezabudnite na vplyv vlhkosti

Dalito.sk/ilustračné foto: gamespirit / Shutterstock.com
PR -

Aj keď v kúpeľni netrávime príliš veľa času v porovnaní s inými miestnosťami (ak to teda nepreháňate úpravami vášho zovňajšku pred odchodom z domu), rekonštrukcia kúpeľne patrí k tým finančne náročnejším. Príliš veľké šetrenie sa však práve v kúpeľni nevypláca.

Aj škárovačka musí byť odolná

Všetko, čo tvorí vašu kúpeľňu, je vplyvom veľkej vlhkosti veľmi namáhané. Pri rekonštrukcii kúpeľne je potrebné mať vlhkosť neustále na pamäti a nebrániť sa prípadnej vyššej investícii v záujme ochrany voči prejavom vlhkosti. Bude to v konečnom dôsledku lacnejšie, ako potom robiť rekonštrukciu zlej rekonštrukcie.

A platí to aj o detailoch, napríklad pri výbere škárovačky. Aj škárovacia hmota musí byť vodeodolná a zabraňovať množeniu baktérií. Prvou voľbou pre vás budú epoxidové škárovačky, ale na trhu nájdete aj cementové škárovačky so špeciálnymi vlastnosťami, vďaka ktorým je možné ich použiť aj v kúpeľni.

Aké dvere do kúpeľne?

Vlhkosť vplýva v kúpeľni naozaj na všetko. Dvere nie sú výnimkou. Aké interiérové dvere sú preto do kúpeľne vhodné, aby po čase nedochádzalo vplyvom vlhkosti k ich krútenie, praskaniu, či plesniveniu?

Medzi najvhodnejšie materiály pre dvere do kúpeľne patria dyha, sklo, či hliník. Zvládnu vlhké prostredie kúpeľne bez potreby extra starostlivosti a vďaka rôznym vyhotoveniam skvelo zapadnú do moderne aj klasicky zariadených interiérov.

Pri rekonštrukcii zrejme veľa neušetríte. Ale pri používaní kúpeľne môžete

Zdá sa vám, že pri rekonštrukcii kúpeľne sa len ťažko šetrí, keďže pri všetkom (a nielen pri škárovačke, či dverách) musíte myslieť na ochranu voči vlhkosti, či baktériám? Nebudete ďaleko od pravdy, ale šetriť môžete neskôr, počas toho, ako budete vašu kúpeľňu využívať.

Napríklad tým, že v prípade poruchy vašej práčky nezvolíte „moderný“ postup a teda automatickú kúpu novej práčky, ale investujete radšej do náhradných dielov pre práčku a jej opravy. Vyjde vás to zlomok ceny novej práčky.