„Iný spôsob života“? To si premiér Heger robí prdel!

„Ak hovorím, že Slovensko je slobodná a demokratická krajina, tak to myslím vážne. Je neprípustné, aby sa ktokoľvek kvôli svojmu spôsobu života mal báť o svoj život,“ uviedol premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) na sociálnej sieti reakciu po tragickej streľbe na Zámockej ulici v Bratislave.

„Spôsobu života?” To vážne? Že sa premiér nehanbí za to, že ešte aj po takej tragickej udalosti naďalej šíri vlastnou krajinou homofóbiu a neznášanlivosť voči inak sexuálne orientovaným Slovákom.

Nenávisť voči komunite LGBTI sa vďaka politikom šíri Slovenskom  ako mor. Až doteraz nenápadne, vlezlo, o to viac do obludných rozmerov. Desaťročia ju šíria politici ruka v ruke s cirkvou až prerástla do bezprecedentných rozmerov. Podľa niekoho sa to skončilo hrôzostrašným vražedným činom, podľa mňa sa to len začalo. Akt vraždy dvoch mladých ľudí a zranenej čašníčky len otvoril pandorinu skrinku a podľa diskutabilného celospoločenského intelektu slovenskej spoločnosti len  vyrazil dekel toho, čo už roky tlelo pod pokrývkou.

Vykypelo 

Zovretá polievka nenávisti a netolerancie, ktorú prehriali politici naprieč desaťročiami bohužiaľ, vďaka pandémii a energetickej kríze, vyvrela frustráciou obyvateľov natoľko, že na povrch sa vďaka politikom dostalo to najhoršie, čo si na Slovensku pestujeme. Nenávisť podporená vulgárnym slovníkom verejných činiteľov, ktorí už takmer každý deň len prikladajú drevo do ohňa. Akoby úmyselne písali presný návod: Zabi si svojho nepriateľa, suseda, oponenta…

„Dám niekoho dole,“ bolo posledné vyjadrenie iba ministra financií Matoviča (OĽaNO) v rádiu Express na margo novinárov. Čo si myslíte, koľko jednoduchých Slovákov si už pripravuje svoj vlastný poctivý plán Dať niekoho dole? Jano s Martinou sa pri jeho vyjadreniach musia v hroboch obracať…

Nevraživosť, rozoštvávanie a spochybňovanie

Nevraživosť, rozoštvávanie a spochybňovanie všetkého „iného“ začalo mať na Slovensku jasné krvavé kontúry. Ako sa dnes vyspali poslanci Gyimesi (OĽaNO) a Kotlebovec Taraba, odporcovia dúhových vlajok? Akú asi mali noc?

Večer sme opäť mali doma lekciu nórčiny. Lektorka sa nás pýtala, ako je možné, že toľko ľudí na Slovensku nevie či nechce povedať jasné NIE okupantovi Rusku a že si tak veľa ľudí želá víťazstvo Ruska. Vyzerala fakt zhrozene až zdesene: „Veď Československo okupovali!“ Povedali sme jej, že to už nemá ani význam komentovať, nedajbože to niekomu ešte aj vysvetľovať, aký je pomýlený. Že my už za hranicami radšej hovoríme, že prichádzame z Prahy.

Čo sa to u vás deje?

Pýtala sa nás na to presne v čase streľby na Zámockej, keď sme ešte nič netušili a habkali nórsky, prečo sa hanbíme za slovenský pas a na Slovensku trávime len najnevyhnutejší čas. Lebo sa tam necítime dobre a bezpečne, okrem toho, že väčšine už aj tak nerozumieme. O týždeň sa nás bude určite pýtať zasa, lebo eskalujúca nenávisť politikov sa pretavila do konkrétnej krvavej a eskalujúcej nenávisti, arogancie, zloby, hlúposti, primitivizmu a nevraživosti už priamo medzi obyvateľmi. Maďarský poslanec OĽaNO a kotlebovský  Taraba museli konečne spokojne spať. Ich do nebies vyhrotená nenávisť k dúhovej vlajke má “konečne svoj výsledok”. Teraz môžu začať fundamentálni katolíci vraždiť  ženy po potrate. “Alebo ešte lepšie, rovno pretým.” Však podľa premiéra žijú len iný spôsob života.

Slovensko má väčší problém

Je mi zo Slovenska zle, lebo to už nie je vina chorého dementa, ale žneme výsledky chorej spoločnosti, ktorá si dookola volí väčšinu chronicky polymorbídnych, obyčajných a nenáročných hlupákov až chrapúňov. Držte si klobúky vážení, bude ešte ako nebolo. Zle už síce bolo, ale bude ešte horšie. Lebo Slovensko má väčší problém, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, vážení! Stavte sa, že niekde v útrobách Slovenska už niekto chladnokrvne plánuje ďalší krvavý čin ako znak neznášanlivosti a frustrácie proti niekomu, kto podľa neho už nemá právo žiť.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Titulná fotografia: Slovenský premiér Eduard Heger (OĽaNO)/foto: ÚV SR