Ja tomu celému už prestávam na Slovensku rozumieť

Dalito.sk/Eduard Heger, premiér SR OĽaNO)/foto: ÚV SR

Nie je to tak dávno, čo bývalý predseda vlády Matovič (OĽaNO) plakal na tlačových konferenciách pri obetiach covidu. Celá krajina bola hore nohami, vlastne nebola, lebo nežila. Politici sa predbiehali v očkovaní a „dávali véčka slobody“ do obývačiek nezaočkovaných, ktorí museli čakať.

Ľudia zomierali doma aj v sanitkách, aj takí, ktorí covid vôbec nemali, len sa nedostali k lekárovi. Pre všetko zatvorené krachovali podnikatelia aj živnostníci, a aj tú samovraždu ste mohli ísť do lesa spáchať iba v rúšku.

Sme prví!

Dnes je Slovensko opäť prvé! Ostrov Nádeje, ako ho na začiatku pandémie volal expremiér Matovič a neskôr zdegradoval na ostrov Beznádeje (vďaka psychopatickému celoplošnému testovaniu vyzabíjal aj pôvodne zdravých obyvateľov), je dnes opäť prvý! Dáta bez pátosu už aj tak unavenú spoločnosť skúšajú statusmi o tom, ako Slovensko v  raste počtu úmrtí za minulý a predminulý týždeň je na prvej priečke v Európe s rastom o 248%.

A situácia v spoločnosti je naďalej taká ako pred rokom. Ako hovorieva dcéra kamarátky: Dnes si už nie je problém na verejnosti prdnúť, či grgnúť, ale skúste si odkašľať!

A vláda? Nič. Odvoláva sa na automat, ktorý už ani neviem či v nejakej krajine používajú v takom formáte ako Slováci, a ktorý je pre nevymožiteľnosť práva na dve veci. Vlastne, ak si ho vytlačíte do papierovej podoby a máte ho v lese, tak na jednu určite. A tak slovenská diletantská karavána ide ďalej.

Vyrehotané smajlíky

Pod štatistikami o úmrtiach pribúdajú vyrehotané smajlíky, aj keď sa musím priznať, že pod tou o 17 mŕtvych za 24 hodín a rovno o 18 menej hospitalizovaných som sa už tragikomicky zasmiala aj ja. Odmietači očkovania vypisujú vystrašeným rodičom niečo o soplíkoch u malých detí, ktoré to aj tak prežijú a ja si spomínam na prvé dieťa v Česku, ktoré zomrelo na covid tohto roku. Ďalšie po celom svete.

A vláda nič. Nereaguje a na tlačovky o covide už nechodí žiadny minister. Ten zdravotnícky podľa hovorkyne Eliášovej vraj tvrdo pracuje na inom. Neviem na čom, čo potrebujú občania dnes, nie o päť rokov.

Je mi ľúto najzraniteľnejších

Ja vám neviem. Vy tomu ešte rozumiete, ako už covid nezaujíma ani tých, ktorých by mal, pretože mnohí sa do nemocníc potrebujú dostať, lebo už ďalšiu preloženú operáciu neprežijú? A čo majú robiť matky, ktoré sa boja o svoje nezaočkované deti, ktoré na rúška v kolektívoch majú už zabudnúť aj v čase novej vlny? Pritom odborníci opakujú, že covid sa šíri najmä medzi deťmi. A čo majú robiť vážne chorí pacienti, ktorí sa nemôžu dať zaočkovať? To ich naozaj len tak politici nechajú vystavených posmeškom odporcov očkovania a štátnym platbám za testy? To sa ich naozaj už nemá kto ani zastať? Nie, politici už nemusia teatrálne plakať, ale aspoň sa ich zastať a chrániť ich.

Nebezpečné Slovensko

Ja vám neviem, ja tomu už celému prestávam na Slovensku rozumieť.  Chápem už iba jediné, prečo slovenská strana uvoľnila opatrenia na vstup. Logické, veď za nebezpečnú krajinu bez pravidiel ju postupne vyhlasujú iné štáty aj mimo EÚ.  Opačne to už totiž neplatí niekoľko týždňov. Všimol si to vôbec niekto? Ale veď nevadí, vlastne nemusím rozumieť všetkému, no nie?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)