Je dôležité, vyber si svoje auto

Dalito.sk/ilustarčné foto: Shutterstock.com - Mikbiz
PR -

Pred tridsiatimi rokmi boli autá v dedinách a v mestách skôr vzácnosťou. Nie každý si ich totiž mohol dovoliť. Rokmi sa situácia ale menila a dnes už nie je problém zaobstarať si automobil už v pomerne mladom veku.

Auto je dôležitá súčasť nášho života. Pomáha nám dostať sa bez problémov z miesta A na miesto B.

Uprednostňovanie jazdených áut

Aj keď ceny nových automobilov výrazne klesli, čoraz viac Slovákov aj tak uprednostňuje staré automobily. Sú podstatne lacnejšie ako nové autá a tí, ktorí platia hypotéky alebo majú iný úver, potrebujú peniaze práve na bývanie.

Uprednostňovaniu jazdených áut nahrávajú aj autobazáry, ktorých je na Slovensku veľmi veľa. Nájdeme tu aj také, ktoré nemajú dobrú povesť, ale nájdeme tu aj také, ktoré ponúkajú kvalitné jazdené autá.

Autá sú dôležitou súčasťou nášho života, preto ak si plánujete kúpiť jazdené auto, odporúčame vám zobrať si so sebou automechanika, ktorý vám z papierov, ale aj obzretím auta dokáže odhaliť skryté chyby. To, že má auto poškodené brzdové platničky, nie je až také strašné, ako keď zistíte, že bolo prevrátené na strechu a predajca to zatajil. Brzdové platničky sa používaním auta opotrebovávajú, preto nie je problém objednať nové brzdové platničky a dať si ich vymeniť.

Autá s alternatívnymi pohonmi – budúcnosť automobilového priemyslu

Keďže autá, najmä tie dieselové, výrazne znečisťujú životné prostredie, do popredia sa dostávajú autá s alternatívnymi pohonmi. Už viaceré automobilky vyrábajú hybridy, ktoré výrazne znižujú vypúšťanie škodlivín do ovzdušia.

Vo viacerých veľkých metropolách vo svete nevidíme ani stĺpy verejného osvetlenia pre veľkú koncentráciu smogu. Aj keď pandémia koronavírusu znečisťovanie ovzdušia výfukovými plynmi obmedzila, teraz sa vracia všetko do normálu.

Autá s alternatívnymi pohonmi sú budúcnosťou automobilového priemyslu. Musia však pribúdať nabíjacie stanice, ktoré sú nevyhnutné pre zvýšenie elektromobilov na cestách.

Starostlivosť od kúpy

Aby nám autá ale mohli dlho slúžiť, mali by sme sa o ne starať už od začiatku, čiže od kúpy. Pravidelné servisovanie auta je tak samozrejmosťou. Nezávisle od toho, či ste si kúpili nové auto, alebo jazdené, správna starostlivosť vám dokáže predĺžiť životnosť auta.

Pre lepšiu bezpečnosť auta odporúčame používať inteligentnejšie zabezpečenie proti krádeži a odporúčame vám taktiež investovať do modernejšej garážovej brány.

Starajte sa o svoje auto. Ono sa vám za to odvďačí.