Zdravie

Jediné oddelenie svojho druhu na Slovensku konečne v 21. storočí

Oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca má nové moderné priestory. Informovala o tom hovorkyňa Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH, a.s.) Soňa Valášiková.

Poklepanie základného kameňa realizovali ešte v roku 2017. Oddelenie tak rozširuje svoje aktivity v rámci diagnostiky a liečby kardiovaskulárnych ochorení.

Oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca/foto: NÚSCH

Súčasťou komplexu NÚSCH, a.s., je novopostavená „budova B“ s heliportom. Prístavba je mostom prepojená s existujúcim objektom.


Oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca/foto: NÚSCH

Symbolicky na „Svetový deň srdca,“ sa do nových moderných priestorov ako prvé presťahovalo jediné oddelenie tohto druhu na Slovensku – Oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca (lôžková časť) pod vedením primárky doc. MUDr. Evy Goncalvesovej, CSc., FESC.

MUDr. Eva Gonçalvesová, CSc. – primárka Oddelenia pre zlyhávanie a transplantáciu srdca, NÚSCH, a.s./foto: Slovenská nadácia srdca, platforma „MOST – Spolu chránime Vaše srdcia

Oddelenie je vybavené najmodernejšou špičkovou technikou. Má 17 monitorovaných lôžok, z toho 3 lôžka, ktoré tvoria Jednotku intenzívnej starostlivosti, laboratórium na vykonávanie pravostranných katetrizácií a testovanie centrálnej hemodynamiky.

Oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca/foto: NÚSCH

V najbližších dňoch sa postupne do prevádzky uvedie aj nový Ambulantný trakt a ďalšie pracoviská.

Oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca/foto: NÚSCH

Vybudované priestory poskytnú vyšší štandard a komfort pre pacientov, ako aj pre zdravotnícky personál, väčšiu bezpečnosť pri operáciách pacientov a ich následnej liečbe.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *