Jedinečný skvost. Ručne viazaný Pravdivý Caravaggio

Pravdivý Caravaggio

Tri knihy o renesančných osobnostiach dopĺňa štvrtá. Leonardo i Michelangelo sa vypredali, z Raffaela ešte zostáva pár výtlačkov.

Zdá sa, že Slováci milujú takéto exkluzívne a ručne viazané knižné skvosty. Aj najnovší Pravdivý Caravaggio vyšiel v limitovanom náklade 250 výtlačkov. No už pár dní po uvedení je viac ako polovica predaná alebo rezervovaná.

Pravdivý Caravaggio prináša prierez životom a dielom jednej z najvýznamnejších osobností svetového maliarstva Michelangela Merisiho, alias Caravaggia.


Exkluzívne vydanie je výsledkom práce kolektívu autorov, ktorí celý svoj život venovali štúdiu jeho diela. Prináša fenomenálnu štúdiu o turbulentnom živote a výnimočnom diele Caravaggia a odôvodňuje jeho absolútnu jedinečnosť.
Nazrite do knihy prostredníctvom profesionálneho videa a nižšie si môžete prečítať oveľa viac:

Caravaggio a jeho šerosvit

Caravaggio priniesol zásadnú novinku, o ktorej sa predtým nechyrovalo. Spočívala v kladení dôrazu na postavy, pričom ich osvetľujú veľmi tmavé tiene a veľmi intenzívne svetlá. Maliar experimentuje so svetlom a jeho mágiou, snaží sa ho zachytiť pomocou drsnej podkladovej farby získanej zmiešaním pemzového popola alebo riečneho piesku so zmesou kriedy a tmelu ako v prípade Veštkyne z Kapitolských múzeí. Svetlo sa stalo jeho šifrou…

V prenajatých miestnostiach v Ríme potreboval Caravaggio zväčšiť svoj pracovný priestor. Prebúral strop prvého poschodia, čím sa prepojil s priestorom o poschodie vyššie osvetleným v blízkosti strechy. Veľké okná na prvom poschodí pozatváral a využíval iba prirodzené svetlo zhora. Tu namaľoval slávne plátno Smrť Panny Márie, vysoké 369 cm, na ktorom badať účinky svetelných zdrojov umiestnených veľmi vysoko.


Exkluzívne knihy nájdete na
www.LuxusnaKniznica.sk

 

Luxusná kniha Pravdivý Caravaggio

Pravdivý Caravaggio

Veľký formát knihy Pravdivý Caravaggio ponúka z vizuálneho hľadiska neobyčajný zážitok. Množstvo fotografií v mimoriadnej kvalite umožňuje pozorovať aj veľmi sugestívne detaily Caravaggiových diel. Väzba je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte, s razbou zhotovenou zlatou fóliou za tepla.

Na väzbe knihy je použitý pergamen, ručne opracovaný a vyhladený korkom podľa postupov používaných v šestnástom storočí.
Pravdivý Caravaggio vychádza v očíslovanom a limitovanom počte 250 kusov.

Knihu v polovici novembra uviedli do života profesor Fabio Scaletti, ktorý sa profesionálne venuje životu a dielu Caravaggia. Ďalej generálna riaditeľka vydavateľstva Ikar Gabriela Belopotocká, operný spevák Filip Tůma a moderátorka večera Alena Heribanová.


Génius Leonardo da Vinci ako ho nepoznáte


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *