Jeff Bezos a zrod globálneho impéria Amazon

Ako sa zrodil Amazon? Ako sa mu podarilo dostať sa na vrchol a čo všetko pre to robil Jeff Bezos? Úspešný autor Brad Stone vás prevedie zákutiami tejto spoločnosti a zároveň vám predstaví najvýznamnejší podnikateľský príbeh našej doby.
Nespútaný Amazon.

Brad Stone v knihe predkladá dôkladne overený a živo vyrozprávaný príbeh o tom, ako sa z úspešného maloobchodu stal jeden z najmocnejších a najobávanejších subjektov globálnej ekonomiky. Venuje sa zároveň evolúcii samotného Bezosa – spočiatku trochu čudácky technologický nadšenec plne oddaný budovaniu firmy sa mení na vyšportovaného disciplinovaného miliardára s globálnymi ambíciami, ktorý Amazonu vládne tvrdou rukou aj napriek tomu, že jeho súkromný život sa prepiera v každom bulvárnom plátku.

Autorovi sa podarilo vyčerpávajúco a strhujúco zachytiť neprikrášlený portrét človeka a spoločnosti, bez ktorých by sme si moderný život už nevedeli predstaviť.

„Túto úlohu sa mi podarilo splniť s pomocou firmy Amazon, Washington Post a spoločnosti Blue Origin, ktoré umožnili rozhovory s mnohými vyššími výkonnými pracovníkmi,“ hovorí autor Brad Stone. „Amazon nakoniec i napriek opakovaným žiadostiam a osobným prosbám samotného Bezosa na rozhovor neuvoľnil. Tiež som sa stretol s niekoľkými stovkami súčasných aj minulých zamestnancov, partnerov, konkurentov Amazonu a iných, ktorí sa priplietli do cesty Bezosovi a jeho podnikom a osobným drámam.“

Výsledkom je kniha Nespútaný Amazon.
Je to príbeh tvrdo pracujúceho generálneho riaditeľa a tvorcu takej plodnej firemnej kultúry, ktorá bola napriek svojim ohromným rozmerom opakovane schopná zbaviť sa vlastnej byrokracie a vynájsť nové vzrušujúce produkty.

Je to príbeh o tom, ako sa vedúca technologická spoločnosť stala v priebehu jediného desaťročia takou všemocnou, až si ľudia začínajú robiť starosti, či natrvalo nenastavila povestné podmienky na trhu v neprospech malých spoločností. Tiež ukazuje, ako jeden z najslávnejších podnikateľov zdanlivo zišiel z cesty a potom sa ju opäť pokúsil nájsť – priamo uprostred desivej globálnej pandémie, ktorá len rozšírila jeho moc a zisky.

Ide o príbeh, ktorý opisuje jedno obdobie podnikateľskej histórie, počas ktorého akoby pre najdominantnejšiu firmu na svete už vôbec neplatili staré zákony. Tiež skúma, čo sa stane, keď sa jeden muž a jeho rozsiahle impérium stanú absolútne nespútanými.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

https://www.dalito.sk/neuveritelna-animacia-vzostupov-padov-najlepsich-sveta/