Stĺpčeky

„Kalavskú by mal vymeniť výnimočný človek Dolinský“

Má to vôbec nejaký zmysel? Ten vnútorný aj vonkajší boj o normálnosť, hodnoty, spravodlivosť, morálku…

Informácia o najnovších oceneniach Osobnosť Bratislavy 2019 mi vyrazila dych. Uverejnil ju portál www.teraz.sk. Píše v nej, že projekt Osobnosti Bratislavy už viac ako jedno desaťročie oceňuje významné osobnosti z kultúrno-spoločenského života, ktoré sú úzko prepojené s Bratislavou a jej životom. Organizátor ocenenia Michal Bartek v nej informuje, že ocenenie Osobnosť Bratislavy 2019 si dnes prevzalo desať výnimočných osobností, ktoré udelili čitatelia kultúrno-spoločenského mesačníka Metropola.

Medzi ocenenými je aj meno, lekár – onkológ Jozef Dolinský. Ten lekár, na ktorého upozornil denník SME v článku Jána Krempaského. Novinár s ňom zverejňuje informácie, ako Dolinský s Kočnerom riešili nielen svoje dovolenky. „Konzultovali spolu výšku úplatku pre iného lekára a pýtal sa ho na zdravotný stav cudzieho človeka. Kočner okrem informácií o obstarávaní získal aj prednostný prístup k službám ústavu, nielen pre seba, ale pre okruh svojich známych v čase, keď bežní ľudia na ňu čakajú týždne až mesiace,“ uviedol denník SME.


S tým Kočnerom, ktorý je obžalovaný z vrážd dvoch mladých ľudí a podvodov, ktoré mnohí vidíme maximálne vo filmoch. Denník Sme upozornil, že Kočner riešil práve s týmto prominentným lekárom aj korupciu. A som si 100% istá, že zatiaľ nezverejnili všetko. Osobne ani viac nechcem, neviem či by som to čítanie ľudsky vládala uniesť, aj keď nikto nie sme samozrejme dokonalí.

Tak len krátko, milí čitatelia mesačníku, po tejto vašej ankete sa už nebudem čudovať absolútne ničomu, absolútne. Len nezabudnite, žijete, žijeme len tak, ako si zaslúžite/me a tak bohužiaľ my s vami. Lebo ja si to jednoducho nezaslúžim!

A nečudovala by som sa už ani tomu, keby po demisii ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej ju v kresle vymenil tento výnimočný človek Dolinský. Prečo nie? Však mu to Kočner podľa denníku SME aj tak sľuboval, že ho navrhne. Ten je však v base a asi nemá ako, tak nechcete Dolinského navrhnúť priamo vy, čitatelia mesačníka? Keď už je tá výnimočná osobnosť….

A ďalej si tu budete spokojne žiť na tom našom malom Slovensku len tak, ako si zaslúžite. Lebo naviac evidentne nemáte. A zvyšní? Neviem….. neviem čo s nami bude, ale viem, že opäť pripomeniem dcére, aby ju ani nenapadlo sa sem vrátiť. Ešte nie je čas, nie je čas.

Štát nám neukradli, darovali sme ho a rozdávame ďalej

 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *