Spektrum

Kanada najväčším legálnym trhom s marihuanou na svete 

Kanada sa v stredu stala druhou krajinou na svete s legálnym predajom marihuany na trhu povolenom štátom. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Z dílerov drog sa tak stali legálni obchodníci. Marihuana sa predáva všade, v obchodoch aj na internete. 

Predaj sa začal krátko po utorkovej polnoci miestneho času v obchodoch v najvýchodnejšej kanadskej provincii Newfoundland. Tom Clarke z mesta Portugal Cove, niekdajší ilegálny díler marihuany a teraz maloobchodník s úradným povolením, patril k prvým predajcom tejto mäkkej drogy.

Aj na internete


Po celej Kanade s 37 miliónmi obyvateľov sa v stredu otvorí najmenej 111 legálnych obchodov s marihuanou. Kanaďania si môžu objednať marihuanové produkty aj prostredníctvom webových stránok, ktoré spravujú samotné provincie alebo súkromní obchodníci, a pošta im ich doručí.

Niekoľko hodín pred tým, ako legalizácia marihuany vstúpila v Kanade do platnosti, predstaviteľ kanadskej vlády povedal pre agentúru AP, že každý, koho odsúdili za prechovávanie 30 gramov marihuany alebo menšieho množstva, dostane milosť. Stačí, ak o ňu takýto človek požiada.

V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP, ktorá sa odvolávala na utorkové vyhlásenie nemenovaného vysokopostaveného predstaviteľa kanadskej vlády.

Agentúra AP zverejnila informáciu práve v deň, keď v Kanade začína platiť legalizácia marihuany na takzvané rekreačné užívanie.

Predstaviteľ poskytol informáciu pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nie je poverený rozprávať verejne o tejto téme ešte pred stredajším vládnym oznámením.

foto: pixabay.com – Bernell

V USA vás zatknú 


Americký Úrad pre clá a ochranu hraníc (CBP) deň pred legalizovaním marihuany v Kanade znovu obyvateľov USA upozornil, že marihuana je v Spojených štátoch na základe federálneho zákona stále ilegálna.

Todd Owen z CBP uviedol, že úrad naďalej pokladá marihuanu za ilegálnu, a preto osoba prechovávajúca túto mäkkú drogu na hranici bude zatknutá a trestne stíhaná.

Owen tiež povedal, že ak kanadský občan prizná užitie marihuany, môže to spôsobiť, že nebude môcť vstúpiť na územie USA. Owen dodal, že cudzí štátny príslušník, ktorý odmietne odpovedať na otázku, sa môže stať neprijateľnou osobou.

Môže vás zaujať:

Česi dopestovali marihuanu za takmer 150 Kč za 1 g bez DPHKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *