Šport

Kašlite na hokej, dajte deti na hádzanú, Kohút zatiaľ nie je Holeša

Pôvodne som chcela písať asi o dvadsaťročných domácich z Ružinova a ich primitívnych vulgárnych  prejavoch počas sobotňajšieho zápasu dorastu, ktoré som na športovej udalosti nevidela a nepočula nikde na svete. Niekto ich to totiž musel naučiť, od niekoho si zobrali vzor.

Ešte som ani nestihla zatvoriť ústa z pána Danka, a už som si takmer rozbila sánku o podlahu z pána Kohúta. Ryba totiž smrdí od hlavy.

Ak totiž to, čo som dnes na vlastné oči videla v Ružinove, počas zápasu playoff dorastu, teda detí,  o postup do extraligy, bude naozaj platiť, tak v slovenskom hokeji sa dejú ďaleko hroznejšie veci, ako si dokážeme predstaviť a pripustiť. A to znamená, že tu máme veľmi vážny problém, veľmi vážny, rovno pri deťoch.


Čo si budeme nahovárať, playoff medzi Trnavou a Ružinovom je šláger v každej kategórii. Dôkazom toho je aj posledné vyjadrenie pána Pokoviča na pána Cígera na Dalito, v ktorom spomínal aj dôležitosť výchovy mladých.

To, čo však predviedli dospelí dnes je tak skazené a amorálne, ako asi celá naša spoločnosť, ale to neurobili naše deti, to ich iba niektorí dospelí učia…

Takže som sa bola osobne pozrieť dnes aj včera na zápas dorastu. Veď keď už píšem o výchove hokejovej mládeže, nech viem o čom píšem.

Včera to bol skvelý zápas a mal všetko, čo taký zápas o postup do extraligy má mať. Predlžovalo sa na 20 minút 5 na 5. Rozhodli nájazdy 3-3.

Vyhrala Trnava, radosť mladíkov bola preveliká. Trnava potrebovala už len poslednú výhru, aby postúpila.

Nedeľa


Hudba dnes v šatniach hučala až na ulicu. Všetko nasvedčovalo tomu, že aj dnes pôjde o šport.

Ale nešlo. Kým mladíci z Trnavy o ničom netušili a hrali ako o život, v zákulisí dospelí rozhodli, že výsledok zo včera neplatí, lebo rozhodcovia urobili chybu a miesto predlžovania 4 na 4, hrali 5 na 5. SZĽH tak do nedele 11,00 hod rozhodlo napriek tomu, že nikto  zápisnicu zo sobotňajšieho zápasu nenapadol pri jej podpise a to pre porušenie pravidiel, nikto, len niekto potom ešte zo SZĽH do 11,00 hod zasiahol na pokyn niekoho mimo zápisnice, na základe niekoho mailu, a priamo počas zápasu nastala v útrobách štadióna Ružinova  desivá , skazená a nebezpečná hra dospelých.

Kým my, dospelí sme to už všetci vedeli, mladíci z Trnavy nastupovali do zápasu bez toho, že by čo i len niečo tušili. Že na základe rozhodnutia SZĽH, ktorý na zápas nominoval vlastných nevedomých rozhodcov, ktorí jasne pochybili, si zápas zo soboty budú musieť zopakovať od toho bodu, kedy nevedomí dospelí pokazili úmyselne či neúmyselne všetko, čo len mohli. A je úplne jedno, že domáci aj hostia mali rovnaké podmienky a či sa to niekomu páči alebo nie, či niekto zápisnicu po zápase namietal alebo nie, či vyhral lepší, kvalitnejší, zohranejší…

Bože, aké to je skazené, to pán Kohút naozaj nevidíte a necítite aj vy? Či ani za toto zasa vy nemôžete, lebo to ten bac bac Prohokej a Lintner, ktorý si robí pravidlá ako to jemu vyhovuje a blbnú z toho už aj vaši rozhodcovia?

Je úplne jedno, kto koho v hokeji neznáša a najradšej by utopil v lyžičke vody. Veď sú to deti! Naše deti! Neskazené deti, teda aspoň by mali byť ešte neskazené a vy im ukazujete tento príklad? Že to takto na Slovensku funguje? Že nevyhráva lepší, ale prefíkanejší alebo taký, ktorý zákony ohýba a obchádza? To podľa vás takto v našej krajine funguje? Kto tak funguje? Ľudia od hokeja?

Veď toto sa túto sezónu nestalo po prvý raz. Obdobný precedens sa stal v prvej lige mužov v playoff zápase Topoľčany – Michalovce a nikto nikoho nepotrestal za chybu rozhodcov a zápas sa neopakoval. Tak prečo trestáte deti?

Okrem toho, rozhodnutie ešte nie je právoplatné a HK Ružinov už o opakovaní predĺženia informuje na svojom FB. Vážení zo SZĽH, toto vám príde normálne?


Dnes som zostala šokovaná, viac ako z Danka.

Ak je to tak, tak nie politika a peniaze sú konečnou pre náš hokej, ale niekto veľmi skazený, ktorý robí čokoľvek pre to, aby na ľadoch nerozhodoval výkon, ale zákulisie. A čím skazenejší, tým lepšie.

To vám na SZĽH naozaj nestačilo, že po MS U20 skončilo s hokejom niekoľko reprezentantov? Vy to naozaj necítite, že je to aj preto, že aj vďaka týmto skazeným dospelým je to v hokeji také aké je? Odvolávate sa na fínskeho odborníka Jukka? Veď ten si musí oči vyočiť!

Ako je možné, že ešte 30 rokov od revolúcie sú pri deťoch aj takí skazení ľudia a ovplyvňujú ich budúcnosť?

Veľmi som sa dnes tešila, že vyhrala Trnava, veľmi, vyhral totiž lepší, ale toto pán Kohút, čo dnes počas zápasu predvádzali v zákulisí dospelí, toto nie, toto nie, toto je mimoriadne nespravodlivé, zlé, skazené a nebezpečné. Toto je už aj vaša vizitka, toto nie je ako v tej pesničke z muzikálu Neberte nám princeznú: To nie ja, to Samo, to nie Samo, ale Dominik, urobila sa to samo… Vy to necítite pán Kohút?

Dnes rozhodlo čokoľvek, len nie výkon. Hráči Trnavy, ktorí márne čakali na ľade na pohár a medaily sa to dozvedeli až v šatni. Ešte na ľade nechápali prečo nedostali medaily a ani pohár. Prečo nikto neprišiel napríklad ani zo SZĽH a nepodal im ruku, nezablahoželal, že vyhral lepší, najlepší, že sú najlepší….  lebo tak to funguje aj vo Švédsku a Fínsku.

Keď som odchádzala zo štadióna a rozmýšľala, do akého veľkého humusu som sa to pre články o hokeji namočila, začula som hlas jedného z fanúšikov, ktorý sa na štadión prišli pozrieť: „Ak toto hore vidí Vlado Dzurilla, musí sa v hrobe obracať!“ A nebol to fanúšik Trnavy pán Kohút, nebol z Trnavy.


Vážení páni od hokeja, tam na SZĽH v komisiách a výboroch a neviem ešte kde… V tých funkciách, v ktorých sa už niekoľko týždňov strácam. To, ako hlboko ste klesli, že dokážete ešte trestať deti za vaše chyby, neúmyselné či úmyselné,  vyvoláva strach z toho, že nám, dospelým, ešte stále nestačí, že naše deti trestáme už 30 rokov tým, akí sme, čo tu všetko za tých 30 rokov od revolúcie dovoľujeme, vy v tom stále pokračujete a dokonca to ešte za „vzor“ ukazujete našim deťom.

Rodičia, kašlite na hokej, dajte deti radšej na hádzanú. Aj tam sa síce dejú veci, aj tam to od pomerov v slovenskom hokeji nemá ďaleko, možno je ešte aj horšie,  ale športovo-technická komisia mala ešte ako tak boha pri sebe, aby za chyby rozhodcov nepotrestala samotných hráčov, a pozor mužov!

A v hokeji? V hokeji sme klesli na absolútne morálne dno. Videla som ho v priamo prenose dnes, v Ružinove. Kde dnes nedostali medaily najlepšie deti, ale naťahujú sa po nich najskazenejší dospelí bez hodnôt a citu vo férovosť, spravodlivosť a otvorenosť. Áno, lebo iba otvorená spoločnosť, ako napríklad v hokejovom Švédsku a Fínsku, dokáže vychovať takých reprezentantov, akých má, najlepších!

Nemôžem sa po tých všetkých chybách v hokeji ubrániť už ani básnickej otázke, naozaj pri tých všetkých chybách rozhodcov ide ešte o nevedomosť, lajdáckosť a náhodu alebo už o zámer?

Pán Kohút, slovenský hokej je ďaleko skazenejší, ako som si dokázala predstaviť…. Vy to necítite, vy to dospelí od hokeja naozaj necítite, že deťom sa deje krivda??? Že medzi vami sú aj takí, čo ich kazia, kazia deti? Aký príklad im dávate aj vy dospelí zo SZĽH?

Vďaka za každému slušného funkcionára.

Inak, spomenula som si aj na odpoveď do ankety o slovenskom hokeji, ktorú zatiaľ ako jediný klub nevyužil HK Ružinov: „Ďakujeme za možnosť vyjadriť sa prostredníctvom vášho média k dianiu a k fungovaniu SZĽH. Myslíme si, že riešenie problémov najprv na verejnosti a následne vo vnútri hnutia nie je správna cesta nielen v hokeji, ale všeobecne vo fungovaní spoločnosti. SZĽH je občianske združenie, slobodne sme si zvolili vedenie a v prípade problémov, ich riešenie komunikujeme s vedením.“

Pozn. redakcie: Ak ste našli v texte chybu alebo preklep, upozornite nás na to na redakcia@dalito.sk. Ďakujeme.

Pán Kohút, klobúk dole!Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *