Keby som vyhrala 59 mil. eur menila by som Slovensko. Aspoň by som sa o to ďalej snažila

Tak Slovensko má nového multimilionára. Niekto v Košickom kraji vyhral úžasných 59 miliónov eur. Jednej rodine sa zmenil život v sekunde. Okrem šťastia urobil to, čo niekto neurobil. Jednoducho išiel šťastiu oproti, podal tiket. Áno, niekto by povedal mal veľké šťastie. Mal, lebo matematicky je možnosť takejto výhry takmer nulová. On však urobil presne to čo mal a urobil to správne. Prvý krok a ja mu nesmierne blahoželám. Úprimne. Naozaj sa neváľam od zúrivosti po zemi. Naozaj mu to prajem, pretože presne toto je princíp života. Ísť šťastiu v ústrety. A presne toto výherca urobil. Nech si výhru užije v zdraví.

Len tak som rozmýšľala, čo by som s takou výhrou urobila ja. Vlastne nad tým rozmýšľam vždy na dovolenke niekde pri mori. Vždy si pred cestou za hranice s manželom vsadíme tiket, len tak a potom niekde v dobrej reštaurácii alebo na pláži plánujeme čo urobíme s výhrou.

“Jasná budúcnosť”

Plán je jasný. Obaja by sme ostali pracovať ďalej, ale užívali by sme si už život bez tlaku z budúcnosti. A určite by sme si kúpili dom na pláži na Francúzskej riviére (určite nie vedľa Počiatka, radšej vedľa Bona). A veľa by sme cestovali, veľmi veľa. Ale stále podľa zákonnej dovolenky manžela.

Určite by som vyplatila dlhy všetkých mojich priateľov, ktorí na mňa nezabudli ani počas koronavírusovej pandémie (áno Danka, konečne by som ti kúpila to auto, čo plánujem už 10 rokov).

Dcére by som pod podmienkou, že bude ďalej tvrdo na sebe pracovať dostavala kompletne dom aj s pozemkom, vnučke odložila na najlepšie vzdelanie a niekde neďaleko nich by som si kúpila ďalší dom, aby som vždy, keď budem potrebovať vyvetrať si hlavu vo vyspelej spoločnosti mohla kedykoľvek odletieť a načerpať nové sily na boj doma, na Slovensku.

Vyslanci DALITO

No a doma by som rozbehla redakciu DALITO na plné obrátky. Pravdepodobne by som ďalej dvakrát do týždňa chodila ďalej brigádovať do „môjho“ milovaného záhradníctva, aby som vyvetrala hlavu, ale inak by som tvrdo pracovala na rozvoji Dalito.

Zvýšila honoráre všetkým verným kolegom Daliťákom, ktorí ostali, vlastne ich kráľovsky za to všetko doteraz zamestnala a vybrala si minimálne 10 skvelých novinárov so zdravým rozumom, prežitým a skúsenosťami, ktorých by som aj s rodinami presunula do najrozvinutejších krajín sveta, odkiaľ by písali články a ukazovali Slovákom, ako to niekde ide. Aby vedeli, že nemusia zďaleka žiť tak, ako žijú. Skromne a utlačene niekde „v kúte“. Aby vedeli, že to naozaj niekde ide aj inak.

Viem, takéto články sú naozaj len pre silné povahy, ktoré od života čakajú viac, ale ja stále verím, že takých ľudí musí byť na Slovensku stále veľa. Takých, ktorým nestačia len lacné populistické rečičky, ale jasné dáta, fakty a hlavne pozitívne príklady ako to ide. A to bez porovnávania s najlepšími jednoducho nejde.

A či si to dokážeme priznať alebo nie, na Slovensku je takých prípadov menej. Ako povedal šéf Európskej komisie na Slovensku, lebo Slovensko je kráľovstvom jednookých.

Takto by som investovala 59 miliónov eur, do najbližších a Slovenska.

Inšpirovať obyvateľov, prezentovať vzory, ako sa to dá v živote “DAŤ” , hoci to zdanlivo nejde. Ale až vtedy, keď otvoríme oči a zatiaľ xenofóbne mysle. Ale aj ako to jednoducho NEDÁTE, keď napríklad aj priazeň osudu hľadí iným smerom. Ak by som vyhrala, ešte viac, vlastne veľmi veľa a denne by sme ukazovali príklady aj zo zahraničia, že jedno zo základných pravidiel úspechu je, že vlastný úspech či neúspech je vo vás a nie v druhých. A že to najmä v zahraničí naozaj ide, len musia ešte mnohí mentálne na to dozrieť.

Peniaze nie sú všetko, ale sú strašne veľa!

Mám 50 rokov a už sa mi nechce nikomu nič dokazovať, či vysvetľovať. Roztrhlo mi však srdce, ako sa za tento rok Slovensko rozpadlo na kúsky. A ako mu pri ľahostajnosti vyrazilo dekel. A ani veľkolepé reči pani prezidentky o solidarite to nezmenia. Vraj sme šili rúška… Preboha, veď sme museli, v krajine žiadne neboli!

Pred rokmi nám krajinu vykradli a ohlodali až na kosť a tento rok upadlo Slovensko už aj mentálne. A mnohí pritom plačú. A presne im by som tú nádej za 59 miliónov eur vracala cez Dalito. Nádej na mentálny reštart Slovenska. Peniaze nie sú všetko, ale sú strašne veľa!

Výhercovi ešte raz z celého srdca úprimne blahoželám a držím mu palce, aby si výhru užil čo najdlhšie v zdraví!