Stĺpčeky

Keď končí Gordulič… Vďaka, Anna aj Pavol!

Ťažký týždeň s Jánom Gorduličom končí. Lebo iba mať rád, rád pozerať  či rád čítať nestačí. Ani na Slovensku.

Tesne predtým, ako som si prečítala, že končí Gordulič, som ako online podnikateľka vysvetľovala jednému z množstva PR manažérov, podnikateľov a iných, prečo uverejním článok iba vtedy, ak zaň zaplatia podľa cenníka na www.dalito.sk.

Tak ako vždy, som sa dozvedela, že klient, ktorý tohto manažéra so 100% istotou za jeho PR prácu platí, nemá na článok peniaze. Vraj ma chápu, ale aj tak nezaplatia. Pravidelne sa, po upozornení, že aj firma DALITO vznikla zo zákona za účelom zisku, dozvedám, ako som niekoho, kto chcel článok zverejniť zadarmo, prekvapila, lebo si myslel, že mi úprimne záleží na šírení dobrého mena úspešných. Raz mi dokonca vynadal človek, ktorý za nemalé peniaze farmaceutickej firmy pripravoval preventívnu kampaň: vraj si  myslel, že mám srdce a ak mi na smrteľne chorých záleží, tak to urobím zadarmo.


Na DALITO pravidelne dostávame uznanlivé reakcie. Dokonca som pre niektorých inšpiratívnou ženou. Slová uznania vždy potešia. A vždy si ich aj nesmierne vážim. S veľkou pokorou však musím „nahlas“ napísať, toto nestačí!

Čo napísal Gordulič nájdete TU: https://celamko.blogspot.cz/2018/01/ked-konci-portal.html?spref=fb

Presne ako napísal v uvedenom linku Ján Gordulič. Za prácou v online svete je enormné nasadenie aj investície. Svoju prácu milujeme, no nie je to len „zábavka“. Naopak, vyžaduje si množstvo investícií, ktoré však musíme zarobiť. A ten žurnalistický „online“ nepatrí medzi ľahké. Čitatelia či diváci sú pre nás najdôležitejší. Snažíme sa im vychádzať v ústrety a robiť si našu prácu čo najlepšie. Počúvame ich rady, aj keď sami oveľa skôr vieme, čo by bolo najlepšie. Na to však potrebujeme zarobiť či finančne podporiť.

Čo tak napríklad jedno euro mesačne podpory od každého čitateľa jeho obľúbeného portálu? A nemusíme sa už báť o jeho existenciu. Rady, ako to máme robiť,  však dostávame v stovkách, bez ohľadu na to, akú investíciu si to vyžaduje. Vďakabohu za 5 eur podpory, ktorú doteraz dostalo  DALITO od čitateľky  pani Anny, aj 0,01 eura od pána Pavla.

Ako píše Jano. Neživíme sa kšeftami roka, napriek tomu potrebujeme zarábať. A dokonca aj platiť ľudí. Aj za prácou online, ktorú máte radi, radi čítate či pozeráte, sú výdavky. Šeky platíme všetci. Tak si to, prosím, už uvedomte, že aj keď online priestor je zadarmo, pre jeho tvorcov nie. A len slová uznania či smútok nad tým, ktorý portál komu bude chýbať, nestačia.

Držím  Gorduličovcom  a ďalším palce. Nech im je dovolené ostať pri tom, čo robia najlepšie. Hlboko sa skláňam pred všetkými, ktorí podnikajú v online a kolegov aj platia. Aby neboli vystavení podráždeným reakciám, keď si za svoju prácu legitímne pýtajú odmenu. Aby to už nebolo také typicky slovenské… A ešte hlbšie sa skláňam pred všetkými čitateľmi a klientmi DALITO, ktorí to doteraz pochopili, chápu a chápať budú. VĎAKA VÁM!!!


Môže vás zaujať:

Už sa mi nechce nikomu nič dokazovaťKomentáre (2)
  1. Blogger píše:

    Vidím, že máme „podobných klientov“. Za svoje produkty si dovolia pýtať až nehorázne peniaze, ale za dobrý článok o sebe si myslia, že by im mal nebodaj bloger aj zaplatiť 😉
    Mal som jedného zákazníka, ktorý sa mi snažil nahovoriť, že keď znížim cenu o tretinu, dá mi dvojnásobok svojich PR článkov na moje weby. Si myslel, že keď ma písanie baví, že si zo stránok spravím reklamné letáky? Neberú našu prácu ako podnikanie, ale ako osvetu. Vážne berú len seba.

    1. dalito dalito píše:

      Dobrý deň, my máme serióznych klientov, toto nie je o klientoch, ktorí sa dohodli s dalito.sk.

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *