Česká republika

Keď vás šokuje novinár

Keď som si pred ani nie hodinou u známej nechtiac pozrela zdieľané video z Brna, na ktorom si pravdepodobne matka pichala drogy priamo na ulici hneď vedľa kočíka s dievčatkom, ktoré na prvý pohľad vyzeralo zaopatrené a čisto, stiahol sa mi žalúdok. Aj pre to dieťa v kočíku, ktoré je okrem iného bez akýchkoľvek náznakov rozrastrovania, vrátane ženy-pacientky na videu. 

Nielen z toho dôvodu čo som videla, ale aj z toho, že to niekto, nejaký pán Michal len tak bezhlavo hodil na svoj FB. Iba za 19 hodín to malo takmer pol milióna videní a viac ako 7525 zdieľaní. Takmer dve tisícky komentárov na seba nenechali dlho čakať. Nečítala som ich, viem si podľa prvého predstaviť, aká debata tam je doteraz.

Samozrejme, že som sa pozerala na niečo, čo je neakceptovateľné už aj bez dieťaťa. Samozrejme, že som videla niečo, čo by sa malo jednoznačne odsúdiť, zabrániť tomu, vyhnať to z ulíc, ale aj z našich rodín.


Nemôžem však súhlasiť s tým, ako to niekto urobil len tak, bezhlavo, možno až zákerne s cieľom získať čo najviac lacných klikov, lajkov, reakcií, zdieľaní, jednoducho sa zviditeľniť za každú cenu, nech to stojí čo to stojí, možno aj život človeka…

Video jednoznačne poukazuje na vážny problém, ktorý sa dostal do ulíc už aj za bieleho dňa, dokonca pred očami malého dieťaťa a ďalších spoluobčanov.

Nemyslím si ale, že jeho zverejnenie na sociálnych sieťach (ešte aj bez ochrany tváre dieťaťa) a enormné šírenie videa ako matka užíva drogy, ktorá má evidentne veľmi závažný zdravotný problém jej pomôže a ona odbornú pomoc naozaj evidentne potrebuje. Myslím si, že ak autor a jeho spoluautor, ktorý video zavesil na FB, teda do celého sveta, chcú problém v Brne naozaj vyriešiť, zvolili tú najhoršiu a najbrutálnejšiu formu, akú si len v hlave mohli vymyslieť. V prvom rade autor videa, ktorý chcel evidentne ostať v anonymite, ak by to naozaj myslel rozvážne a ľudsky, mal toto veľmi smutné a nešťastné video o jednej veľmi chorej a asi aj nešťastnej matke poslať niekde, kde by jej pomohli. Matke a najmä dieťaťu.

Samozrejme, že je to veľmi zlé, ale takýchto ľudí z videí si ja osobne nedovolím súdiť, najmä ak EVIDENTNE potrebujú odbornú pomoc, lebo nejako sa do tejto veľmi zlej situácie museli dostať.

Iba pred štyrmi hodinami zverejnilo Dalito stúpajúci počet samovrážd na Slovensku. Po vzhliadnutí tohto videa mi okamžite napadlo, či jedna u susedov v Česku nepribudne. Jednej chorej zúfalej matky, ktorá evidentne potrebuje odbornú pomoc…, ale nie na FB.

Video zverejnil nejaký Michal Janotka s týmto textom: „Video jen pro otrlé! 😠 Natočeno odpoledne v Brně. To jako vážně? Opravdu? Matka se svým malým dítětem v kočárku se na ulici zastaví, vybere si vhodné místo, požádá kamarádku, nebo dealerku a jen tak si nechá šlehnout dávku přímo do žíly? Je mi z toho na zvracení…🤢Navíc autor videa mi potvrdil, že tohle se tam děje na denním pořádku.“ Neviem kto to je, ale pri svojom mene má na profile napísané, že je osobnosť TV Prima.


V jednej minúte však zničil jednu totálne už aj tak nešťastnú rodinu, ktorej šírením videa už vlastne vôbec nedal šancu do budúcnosti. Žiadnu. Aj keby sa dnes jedna absolútne evidentne nešťastná a chorá matka, ktorá súrne potrebuje odbornú pomoc, z toho chcela dostať a časom sa vyliečila.

Keď nastane ten čas, že novinár zoberie aj tú poslednú šancu do budúcna na normálny život… Pán Janotka, naozaj sa to nedalo inak? Pre ich budúcnosť?Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *