Kľúč k spokojnému a dlhotrvajúcemu manželstvu

Dalito.sk ilustračné foto: Shutterstock - Antonio Guillem
PR -

Rozvodovosť v posledných rokoch výrazne stúpala. Viaceré páry neustáli krízu a rozhodli sa ísť od seba, a to aj napriek tomu, že majú spolu deti. Každý vzťah je iný a porovnávať sa s inými pármi nemá a nikdy nebude mať zmysel.

Ak hľadáte kľúč k spokojnému a dlhotrvajúcemu manželstvu, našli sme ho za vás.

Najlepší priateľ

Manželstvo nie je len o svadobných obrúčkach, ktoré si navzájom nasadíte. Akonáhle uzatvoríte manželský zväzok a vymeníte si obrúčky, z dvoch samostatných osobností sa stáva jedna. Partner, ktorého si žena berie za svojho muža, by mal byť zároveň aj jej najlepší priateľ.

Kľúč k spokojnému a dlhotrvajúcemu manželstvu je aj priateľstvo. Ak váš partner, či partnerka nie je váš najlepší priateľ, ktorému, ktorej sa zveríte s úplne všetkým, manželstvo nemôže byť šťastné.

V dobrom aj v zlom

Dlhotrvajúce a spokojné manželstvo musí byť založené na dôvere a vzájomnej tolerancii. Partneri by tu mali byť pre seba aj v dobrom, aj v zlom, aj v zdraví, aj v chorobe. Osoba, ktorej poviete Áno, by mala byť vašim dôverníkom, vašou oporou, niekým, na koho sa obrátite kedykoľvek budete potrebovať. Keď žijete v manželstve s niekým, kto vás nepodporuje, vysmieva sa vám, alebo vás citovo vydiera, takýto vzťah nemá budúcnosť a čím skôr z takéhoto vzťahu treba vycúvať.

Veľkým problémom v manželstve sú aj problémy s erekciou. Jedná sa o zdravotný problém, ktorý sa dá riešiť užívaním Viagry, avšak potrebné je odhaliť príčinu tohto problému, aby sa mohol nájsť spôsob, ako sa ho raz a navždy zbaviť.

Žiadna pretvárka

Ak chcete nájsť kľúč k spokojnému a dlhotrvajúce manželstvu, dôležité je byť sám sebou. Viacerí ľudia sa pretvarujú a snažia sa byť takými, akými by ich chcel mať ich životný partner. Pretvárka nie je správna cesta k dlhotrvajúcemu a spokojnému manželstvu. Už pri randení je potrebné partnerovi ukázať dobré, ale aj tie zlé povahové vlastnosti.

Ak sa osobe, s ktorou žijete, nepáčia zlé povahové vlastnosti, môžete zabudnúť na spokojné a dlhotrvajúce manželstvo.

Spokojný a dlhotrvajúci vzťah si vyžaduje aj určitú dávku romantiky. Veď aj v romantických filmoch si zamilované páry vychutnávajú prítomnosť partnera pri krboch v rodinných domoch, či krbových kachliach na chatkách.

Romantika je vo vzťahu veľmi dôležitá.