Zdravie

Konečne došlo aj na deti, toalety

Detská poliklinika žilinskej nemocnice má za sebou ďalšiu rekonštrukciu. Staré pôvodné priestory sociálnych zariadení na 1. poschodí prešli kompletnou modernizáciou vďaka príspevku grantového programu jednej zo súkromných zdravotných poisťovní vo výške 15-tisíc eur.

„Popri investíciách z našich zdrojov a z financií Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky sa snažíme hľadať aj podporu zo strany externých spoločností, ktoré pomáhajú v rozvoji regiónov, napríklad formou grantov. Som rád, že sa nám podarilo uspieť a zdravotná poisťovňa nám poskytla peňažné prostriedky na skvalitnenie a zvýšenie pohodlia pre pacientov v detskej poliklinike,“ informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek.

Modernizácia sociálnych zariadení v detskej poliklinike. Pribudlo tiež špeciálne detské umývadlo i malý záchod/foto: FNsP ZA

Podľa jeho slov zahŕňali stavebné práce v rámci projektu nielen výmenu okien, obkladu, dlažby a svietidiel, ale taktiež samotného vybavenia.


„Keďže ide predovšetkým o detské sociálne zariadenia, zrealizovali sme úpravy tak, aby ich mohli deti bez problémov využívať. Popri toalete a umývadle v štandardných rozmeroch pre dospelých sme doplnili jeden menší detský záchod a malé umývadlo umiestnené o niečo nižšie, aby bolo pre deti lepšie dostupné,“ priblížil generálny riaditeľ.

Súčasťou grantu bol i nákup a inštalácia štyroch televízií do čakární pediatrických ambulancií, ktoré výrazne prispejú k zvýšeniu komfortu a spríjemnenia čakania na vyšetrenie.

Nemocnica obnovila aj priestory na prízemí, kde vznikla moderná príjmová ambulancia pediatrie a detská pohotovosť.

Obnovou prešli tiež ordinácie pediatrickej ortopédie, ktoré sa presťahovali do nových priestorov na prízemí, a vďaka spolupráci s futbalistami MŠK Žilina pribudla na schodisku bezbariérová plošina.

Čakanie u detských lekárov spríjemnia nové televízie/foto: FNsP ZA

„Napriek tomu však v detskej poliklinike ešte stále bojujeme s modernizačným dlhom, ktorý je v niektorých priestoroch naďalej cítiť. Postupne robíme malé i väčšie zmeny a verím, že aj keď sa nedá všetko naraz, každý krok je dôležitý a prináša zlepšenia pre našich pacientov i zamestnancov,“ uzavrel I. Stalmašek.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *