Krásne leto priatelia!

Dalito.sk/foto: Dalito.sk

Kým antivaxeri šíriaci zlo sa evidentne stále budia zo sna, čo s nimi v budúcnosti bude, ja si už týždne užívam leto plnými dúškami po celej Európe. Bez jediného pocitu strachu, či pochybovania. Život sa mi vrátil do normálu, pretože ja som sa už s covidom naučila žiť.

Covid jednoducho existuje. Aj pandémia. A som presvedčená, že vakcína proti covid účinkuje. Covid ma naučil, že sa už ničoho nemusím báť. Ani smrti.

Úprimne verím v očkovanie a neviem sa dočkať, kedy budú už druhou dávkou zaočkované aj moje milované deti. Potom vyfúknem naplno a nech sa už deje, čo sa má diať. Pocit bezpečia a pokoja sa však už dostavuje. Očkovať som sa dala za hranicami Slovenska, kde na mňa netlačili politici lebo slobodááááá, ale preto, že záchrana života. Slobodu mi ponúkli ako sekundárny bonus, aj keď mám to šťastie, že žijem aj v krajine, ktorá si ctí Rozhodnutie Európskej komisie o digitálnych covid certifikátoch. A rovnakú krajinu som si vybrala aj na zaslúženú dovolenku nielen pri mori.

Opäť som odletela na dovolenku, ktorú si užívam naplno.  Neočkovala som sa totiž preto, že slobodáááááááááá, ale preto, že vakcíne verím a tak, ja si už leto užívam presne tak, ako som si naplánovala. Nejde ani o slobodu, tú som si celú pandémiu nenechala zobrať. Ale už si naozaj naplno užívam chvíle na slnkom zaliatej pláži a nič neriešim. Vlastne áno, ktorý miešaný drink si objednám a do ktorej reštarácie sa pôjdem dobre najesť a zatancovať si. Úprimne totiž verím, že aj táto covid vakcína ma chráni od najhoršieho.

Mám okolo seba množstvo váhajúcich s očkovaním, lebo sa jednoducho ľudsky boja. S tými súcitím a priala by som im môj pocit. Opovrhujem však s arogantnými popieračmi pandémie aj očkovania. Pritom ja, očkovaná z dôvodu viery vo vedu už na rozdiel od takých viem, že aj ďalšie „čipovanie“ ak bude treba, zvládnem rovnako, ako som zvládla 6 vakcín za 10 mesiacov. Od obyčajnej chrípky, cez pneumokoky, covid aj encefalitídu. Viem do čoho idem, aj či som alebo nie som alergická. A dokonca viem už aj vďaka dovolenkám pri mori, že „covid čip“ je ešte aj vodeodolný. Kým hrubí antivaxeri svoje utrpenie z “veľkej neznámej” len predlžujú, ja si už život užívam naplno. To je ako keď problém neriešime, ale odkladáme. Ja si už spokojne nielen máčam nohy v mori, ale užívam si život plnými dúškami, kým oni zaspávajú a vstávajú s otázkou: „Patril by som k väčšine s bezproblémovým priebehom, alebo tomu malému percentu, ktorému sa to skomplikuje?” Musí to byť stresujúce a vyčerpávajúce. Ja už odpoveď poznám.  

Dúfam, že tie skľučujúce pocity mojich stále nerozhodných priateľov nebudú trýzniť dlho aj preto, že slovenská vláda nerešpektuje medzinárodné dohody a nariadenia a postupne ich doma zatvára na tri zámky. A biče predlžujú na základe výnimiek a súhlasu EÚ aj ďalšie krajiny.

Dopriala by som im moje a vedecké presvedčenie, že očkovanie nespúšťa rakovinu, kým covid môže. A už vôbec nie o nič viac, ako než sa niekto práve prejedol nedeľného obeda a ledva odfukuje na gauči, a už očkom hádže po ďalšom vychladnutom vyprážanom rezni. Inak, viete koľko karcinogénov obsahuje obhorený kus mäsa z grilovačky na záhrade? Steak by takej vakcíne závidel!

Nerozhodnutým, nie odporným popieračom, ale vlastne aj im, by som priala čistú hlavu, ako mám už ja. Pretože už dávno sa v mojom tele po dvoch týždňoch od vakcinácie udial nácvik napadnutia a spracovania infekcie covidu.

Ako napísala známa: „Je lepšie dopriať telu zdravšie veci, kvalitnejší spánok, možno menej chlastu, kľudne aj viac sexu, ako mať zatemnenú myseľ a zaťaženú dušu hrôzostrašnými „overenými“ dôkazmi skazy očkovania.“

Za všetkých rozumných ďakujem všetkým krajinám Európskej únie, ktoré dodržiavajú platnú dohodu členských krajín Nariadenie EÚ o digitálnych covid certifikátoch, kde jasne platia tri rovnocenné pravidlá aj s jasnými výnimkami: očkovanie, testovanie aj prekonanie. Nie všade sa totiž ľudia len nechcú očkovať. Je stále množstvo krajín, kde z objektívnych dôvodov očkovanie ešte nestihli dokončiť. Takže, krásne leto priatelia! Aké ho nakoniec budete mať, záleží len na každom z nás. Ja ho už mám nezabudnuteľné a to nie je ani v polovici.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)