Krok za krokom ako vzniká kalendár

Dalito.sk/foto: zdroj: justprint.sk
PR -

Kalendár je úžasná pomôcka na organizovanie času a povinností, praktický darček aj užitočný reklamný nástroj. Mať kalendár presne podľa svojich predstáv dnes nie je problém.

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým, či je zložité sa dostať k vlastnému kalendáru dokonale pokrývajúceho všetky vaše potreby, osobné i firemné, potešíme vás. Vedie k nemu úplne jednoduchá cesta.

Vyberte si formát kalendára, aký vám najviac vyhovuje

Preferujete skôr nástenný kalendár so špirálou alebo listou? Okrem toho, že vám pomôže si zorganizovať deň, dokáže plniť aj dekoračnú funkciu a ozvláštni stenu o pútavý vizuálny prvok. Možno sa vám viac páči nástenný plánovač? Máte radšej stolový kalendár mesačný, týždenný? Stačil by vám vreckový kalendár alebo ideálna by bola skôr písacia podložka na stôl? Nič nie je nemožné! Každý z nás má iné preferencie a plánuje využívať kalendár na niečo iné. Keď sa rozhodnete pre správny formát a prípadnú väzbu listov, nasleduje ďalší krok:

Grafické podklady – základ úspechu pri tvorbe kalendára

Máte potrebné zručnosti na to, aby ste si pripravili podklady na tlač kalendárov? Ak si nie ste istí, môžete využiť predpripravené kalendáre a šablóny, kam len vložíte svoje obrázky, texty alebo napríklad ilustrácie, prípadne logo firmy a podľa inštrukcií sprievodcu na prípravu súborov do tlače vyexportujete dáta z grafického programu tak, aby boli vhodné na tlač. 

Pri výbere fotografií si treba dať pozor, aby mali dostatočné rozlíšenie. Dajte si záležať na tom, aby ste sa na otočenie každej strany kalendára tešili. Využite možnosť spríjemniť si každodenné povinnosti aj takýmto milým a efektívnym spôsobom.

Nemáte na to čas alebo chuť? Obrátiť sa na profesionálov bude v tomto prípade najjednoduchšie, tí predsa vedia najlepšie, ako treba nachystať grafické podklady, aby ste sa mohli tešiť z dokonalého výsledku.

Vybavte objednávku z pohodlia domova

Ak už presne viete, aké kalendáre chcete a ako by mali vyzerať, grafické podklady ste si dôkladne skontrolovali, aby sa v nich určite nevyskytovali žiadne preklepy a iné chyby, tak si ich môžete bez starostí zaobstarať online. Zadajte požadované parametre, aké by mal váš budúci kalendár mať: rozmery, papier, na ktorom bude vytlačené vnútro a obálka. Vyberať si môžete kriedový alebo offsetový papier rôznej gramáže na vnútorné listy a matný, lesklý alebo offsetový papier na obálku. Obálku môžete zušľachtiť matnou i lesklou fóliou alebo UV lakom.

Vyberte požadovaný počet kusov a spôsob realizácie. Okamžite uvidíte, kedy budete mať svoje kalendáre k dispozícii a koľko vás budú stáť. Po záväznom objednaní sa výroba kalendárov môže začať realizovať. V tlačiarni sa postarajú o všetko nevyhnutné od orezov až po zabalenie kalendárov do kartónových obalov, aby ste nemuseli už nič riešiť a cestou k vám sa im zaručene nič nestalo. Justprint.sk je synonymom kvalitnej tlače za rozumnú cenu, oplatí sa vyskúšať. Kým kalendáre dorazia, môžete rozmýšľať o tom, na aké miesto ich umiestnite.