Stĺpčeky

Kukan, Pohoda, Wimbledon, Sagan… Clooney

Na sociálnych sieťach „prežíva“ toľko hlupákov až idiotov, že si môžete oči vyočiť. Mnohí za to ani nemôžu, lebo si to nesú z domu. Slušné reakcie na ich statusy či komentáre vám jedného dňa dôjdu a tak zareagujete „rečou kmeňa“ autora-idiota, aby vám jednoducho lepšie rozumel.

A presne to urobil 8. júla 2019 aj diplomat Eduard Kukan, keď sa bez servítky rozpísal na svojom FB. . Podľa niektorých to prehnal, podľa mňa konečne pomenoval pravým menom. Ak sa totiž niekto správa ako idiot alebo zo slobody totálne zblbol, jednoducho vaše argumenty a slušné vyjadrovanie dôjdu a musíte zareagovať tak, aby vám rozumel. Absolútne na tom nevidím nič zlé.

Odmietam sa už farizejsky tváriť, že to je neslušné, nevhodné vzdelaného človeka, či slušného… bla bla.  A viete prečo? Pretože som videla aj video, ktoré moderuje George Clooney, lebo ako uviedla satirická stránka Secular Creed SVK, slušnosť je „IN“, ale niekedy nie je na škodu nechať ju bokom.


Napríklad, čo sa tu budeme mnohí tváriť, že to slovíčko, ktoré vo verejnom priestore vlastne nevidíme, nepočujeme – prij*****/je**- z nás mnohých vyletí práve pri hlupákoch. Dokonca som presvedčená, že prídavné mená ako prij*****/je***** už dávno mali kodifikovať do slovenského jazyka, lebo pri mnohých sú najvýštižnejšie. A pochopil to už aj George Clooney.

No a potom, keď som už zatlieskala Clooneymu aj Kukanovi, dostihol ma ešte jeden status.

„Ani ja som nebola na Pohode a som v pohode. Ale nerozumiem potrebe hejtovať tých, čo tam boli a zdieľali o tom statusy. Mne to nijako neubližuje a som s nimi napríklad úplne v pohode. 🙂 Nakoľko som v minulosti bola súčasťou organizačných štábov takýchto akcií, tak viem, aká je to drina a rehoľa. Budeme sa aj vysmievať všetkým, čo nesledovali Wimbledon a nestatusovali o tom? Alebo Sagana?… :-).“

Ohromil ma. Jediné čo mi opäť napadlo je, že mnohým ľuďom už normálne je**, dobre, hrabe, alebo ako to slušne povedať?! „Preskočilo?“ Kritizovať niekoho za to, že na Pohode bol a aj za to, že tam nebol???? Neverila som vlastným očiam. Prestávam tento „sociálny svet“ chápať, nie je to môj svet a je mi mimoriadne vzdialený. Mimoriadne.

Ani ja som nebola na Pohode a ani nebudem, nemám festivaly rada. Akékoľvek. Nepozerala som ani finále Wimbledonu, lebo som strávila čas s rodinou, v realite. Nepozerám ani „Sagana“, lebo v tom čase pracujem, alebo som s tými, ktorých mám rada. Vonku, v realite, kde sa ku mne dostane len ten, komu dovolím.  A možno práve preto mi z toho všetkého až tak „ne****“. Ale poviem vám, denne mám čo robiť, aby som nestratila zdravý rozum, fakt.

Je neuveriteľné koľko hlupákov a primitívov má mobil a počítač a ešte ho vedia aj používať. Preto farizejstvo nabok vážení, mnohým ľuďom naozaj už ****, ale že úplneTakže vážení: „A predsa sa točí!“ (Eppur si muove!)


TITULNÁ FOTOGRAFIA: Autori trička www.kompoty.sk: Na Slovensku čoraz hlasnejšie znie volanie po dvoch zásadných veciach: 1. Schopnosti pomenovať veci pravými menami
2. Tradíciách. My v Kompóte nie sme k hlasu národa hluchí (ako niekto). Preto vám s hrdosťou predstavujeme našu odpoveď: fenomenálne tričko „. Vytvorené v úzkej spolupráci so združením radikálneho vyšívania Kundy Crew predstavuje rázny krok do sveta Haute Couture. Toto odvážne tričko je fantastickým prienikom dvoch vyššie spomínaných fenoménov. No nielen to. Je to aj zásadná generačná výpoveď (okamžitá). Tričko je posolstvo svetu, vidieku i mestu. Preto je mimoriadne vhodné ako darček, ktorý zaručene neostane nepovšimnutý.

LOVAŠ: „Slováci sú národ, ktorý nemá rád sám seba a sociálne siete pohrebiskom priemerných a zlých.“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *