Lekár otvorene premiérovi: „Preto vyjadrujem obavy a veľký strach!”

Dalito.sk/MUDr. Marián Šóth , všeobecný lekár pre dospelých/foto: ASL
DALITO -

Vyjadrujem sám za seba ako lekár a ako občana tohto štátu svoje obavy a strach . Žijeme v demokratickom štáte a myslím, že to hovorí asi aj Ústava SR alebo už nie ? Preto som sa rozhodol po vyjadreniach premiéra tohto štátu napísať.

Vyjadrujem sám za seba ako lekár a ako občan tohto štátu svoje obavy a strach .

    Dennodenne som konfrontovaný s množstvom informácii tlačových konferencii premiéra Slovenskej republiky. Mnohokrát som sa neverejne vyjadril, že vládny predstavitelia by nemali mať voľný facebookový profil , veľmi ma zarážajú  statusy ako sme „začipovali 3 mil obyvateľov …”

   Žijeme v demokratickom štáte a myslím, že to hovorí asi aj Ústava SR alebo už nie ? Preto som sa rozhodol po vyjadreniach premiéra tohto štátu napísať blog a súhlasil s jeho zverejním aj na Dalito.sk.

   Dňa 11. 11. 2020 sa volená poslankyňa a predsedníčka  Zdravotného výboru NR SR  vyjadrila, ako volený zástupca svoj názor podložený množstvom stretnutí a aj dlhoročnou prípravou a komunikáciou s odborníkmi a je tiež legálne zvolený zástupca do parlamentu tak, ako je legálne zvolený aj predstaviteľ, ktorý v súčasnosti zastáva post premiéra, ale aj predstaviteľ, ktorý v súčasnosti zastáva post ministra obrany.

Všetci sú volení a všetci majú právo povedať svoj názor . Aj v minulosti ma pobúrilo, ak minister obrany dával najavo, že volený prezident lekárskej komory, by mal byť vymenený – to znamená, že to iste môžeme požadovať aj my ostatní voliči!?  

Dehonestácia riadne zvoleného poslanca a predsedu výboru pre zdravotníctvo ma zaskočilo. Verejné vyjadrenia z úst premiéra, že je „trpená“ a že má aj klamstvo v mene, lebo je Cigániková,  je prejav na úrovni hulváta a vyjadrenie absolútnej neúcty k postu predsedu Zdravotného výboru, nehovoriac o žene. Je jedno či je to žena či muž, akú má rasu či vierovyznanie, akú orientáciu…,   je to ČLOVEK!

    V tejto súvislosti som ako náhodou opäť videl film „Kráľova reč“, kde kráľ mal poradcov a prezentoval svoj postoj rozvážne, vľúdne bez urážania a znevažovania občanov „pokazili ste si to !“ a súčasne som začal pozerať seriál Kráľovná.

V jednej z epizód sa panovníčka Alžbeta rozprávala so svojim premiérom po mozgovej porážke, s premiérom Winstonom Churchillom, a dostal veľké pokarhanie, že neinformoval o svojom zdravotnom stave a ohrozil krajinu, pretože nebol primerane zdravý. V tejto súvislosti rozmýšľam, či by sa podobne nemalo postupovať aj u nás, a preto vyjadrujem svoje obavy.

     Súčasne dávam do pozornosti iné obdobie a inú krajinu v minulom storočí, kde predstaviteľ bol rovnako sebastredný a nemal oponenta. Nepripúšťal akúkoľvek diskusiu, plamenne zmiatol masy ľudí a doviedol ich do II. svetovej vojny. Nepripúšťal diskusiu a aj jeho okolie mu nemohlo a nesmelo oponovať  rovnako ako dnes. Ak vedecká kapacita zo SAV je zapudená len pre názor, pochybnosti .

   Preto vyjadrujem svoje obavy a veľký strach !

Autorom blogu je MUDr. Marián Šóth, všeobecný lekár pre dospelých

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)