Blogy

Lekár otvorene premiérovi: „Preto vyjadrujem obavy a veľký strach!“

Vyjadrujem sám za seba ako lekár a ako občana tohto štátu svoje obavy a strach . Žijeme v demokratickom štáte a myslím, že to hovorí asi aj Ústava SR alebo už nie ? Preto som sa rozhodol po vyjadreniach premiéra tohto štátu napísať.

Vyjadrujem sám za seba ako lekár a ako občan tohto štátu svoje obavy a strach .

    Dennodenne som konfrontovaný s množstvom informácii tlačových konferencii premiéra Slovenskej republiky. Mnohokrát som sa neverejne vyjadril, že vládny predstavitelia by nemali mať voľný facebookový profil , veľmi ma zarážajú  statusy ako sme „začipovali 3 mil obyvateľov …“


   Žijeme v demokratickom štáte a myslím, že to hovorí asi aj Ústava SR alebo už nie ? Preto som sa rozhodol po vyjadreniach premiéra tohto štátu napísať blog a súhlasil s jeho zverejním aj na Dalito.sk.

   Dňa 11. 11. 2020 sa volená poslankyňa a predsedníčka  Zdravotného výboru NR SR  vyjadrila, ako volený zástupca svoj názor podložený množstvom stretnutí a aj dlhoročnou prípravou a komunikáciou s odborníkmi a je tiež legálne zvolený zástupca do parlamentu tak, ako je legálne zvolený aj predstaviteľ, ktorý v súčasnosti zastáva post premiéra, ale aj predstaviteľ, ktorý v súčasnosti zastáva post ministra obrany.

Všetci sú volení a všetci majú právo povedať svoj názor . Aj v minulosti ma pobúrilo, ak minister obrany dával najavo, že volený prezident lekárskej komory, by mal byť vymenený – to znamená, že to iste môžeme požadovať aj my ostatní voliči!?  

Dehonestácia riadne zvoleného poslanca a predsedu výboru pre zdravotníctvo ma zaskočilo. Verejné vyjadrenia z úst premiéra, že je „trpená“ a že má aj klamstvo v mene, lebo je Cigániková,  je prejav na úrovni hulváta a vyjadrenie absolútnej neúcty k postu predsedu Zdravotného výboru, nehovoriac o žene. Je jedno či je to žena či muž, akú má rasu či vierovyznanie, akú orientáciu…,   je to ČLOVEK!

 V tejto súvislosti som ako náhodou opäť videl film „Kráľova reč“, kde kráľ mal poradcov a prezentoval svoj postoj rozvážne, vľúdne bez urážania a znevažovania občanov „pokazili ste si to !“ a súčasne som začal pozerať seriál Kráľovná.

V jednej z epizód sa panovníčka Alžbeta rozprávala so svojim premiérom po mozgovej porážke, s premiérom Winstonom Churchillom, a dostal veľké pokarhanie, že neinformoval o svojom zdravotnom stave a ohrozil krajinu, pretože nebol primerane zdravý. V tejto súvislosti rozmýšľam, či by sa podobne nemalo postupovať aj u nás, a preto vyjadrujem svoje obavy.


     Súčasne dávam do pozornosti iné obdobie a inú krajinu v minulom storočí, kde predstaviteľ bol rovnako sebastredný a nemal oponenta. Nepripúšťal akúkoľvek diskusiu, plamenne zmiatol masy ľudí a doviedol ich do II. svetovej vojny. Nepripúšťal diskusiu a aj jeho okolie mu nemohlo a nesmelo oponovať  rovnako ako dnes. Ak vedecká kapacita zo SAV je zapudená len pre názor, pochybnosti .

   Preto vyjadrujem svoje obavy a veľký strach !

Autorom blogu je MUDr. Marián Šóth, všeobecný lekár pre dospelých

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *