Správy

Len, aby ste nezabudli na povinnosti aj v roku 2021. Daniari zverejnili prvé elektronické formuláre daňových priznaní

Dnešným dňom sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. V ďalších dňoch pribudnú na portáli finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia.

Finančná správa vyšla v ústrety svojim klientom a zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Na portáli finančnej správy, či v aplikácii eDane, klienti nájdu tlačivá a elektronické formuláre pre daň z príjmov fyzických osôb typu A aj B, ale aj pre daň z pridanej hodnoty. Finančná správa chce aj takto prispieť ku komfortu a spokojnosti svojich klientov.

„K elektronickým formulárom sa  čoskoro dostanú i právnické osoby. Finančná správa intenzívne testuje elektronické formuláre pre daň z príjmov právnických osôb. Štruktúrované elektronické formuláre si vzhľadom na úpravy legislatívy vyžadujú dôkladné zapracovanie a otestovanie legislatívnych zmien, a to aj vzhľadom na dosah zmien na zapracované riadkové vecné a logické kontroly v elektronických tlačivách,“ uviedla Martina Rybanská, hovorkyňa Finančnej správy.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *