Blogy

Manifest mlčiacej väčšiny: Neukradnete nám dušu ani vieru

Náš hlas možno nie je počuť vo víre všedných dní. Ale sme stále tu. Sme tiché svedomie a zrkadlo slušného Slovenská. Od toho ohavného dňa, keď zavraždili Jána a Martinu, sledujeme každý jeden váš krok. A je smutné, že sme aj naďalej traumatizovaní.

Ako slušná mlčiaca väčšina sme v najväčších protestoch od Nežnej revolúcie dosiahli na pomery našej krajiny nevídané veci. Aj keď ste si mysleli, že vraždu „nejakého pisálka“ zvládnete, museli ste kapitulovať a dôsledne zvažovať svoje ďalšie kroky. My sme svoju bitku vyhrali a vy ste si mysleli, že zvládnete vojnu.

Ale my všetci sme stále tu okolo vás. Všetko to svinstvo, čo sa derie na povrch vnímame. Hoci nič nevravíme, ukladáme si to všetko do pamäte. Študujeme a pracujeme v podmienkach, ktoré ste nám pripravili. Naše školstvo, súdnictvo, zdravotníctvo, ekonomika, a hlavne, morálne hodnoty sa ocitli v obrovskej kríze. V kríze človečiny. Avšak to neznamená, že nedokážeme obnoviť dôveru v tieto piliere zdravej krajiny.


Nezlomíte nás. Neukradnete nám našu dušu ani vieru v dobro informačnou vojnou na sociálnych sieťach. Pretože my sa nedáme opiť rožkom. Je nám cudzí extrémizmus, či už otvorený alebo skrytý. A nikdy nepristúpime na túto hru. Nezakryjete to, čo ste spôsobili. Ani tým, že časť našej verejnosti ponúknete ďalším populistom, extrémistom, či národovcom.

Pretože my, mlčiaca väčšina, sme stále tu. Stále verím, že väčšina.

Pracujeme, podnikáme, študujeme a žijeme v týchto neblahých podmienkach. Odkazujeme vám, že sme naďalej traumatizovaní. A že raz príde deň, keď náš hlas rozhodne o zmene. My s vami nebojujeme. My sledujeme vaše kroky po celé tie roky. A účtujeme tak, ako je nám to vlastné a prirodzené. V demokratických voľbách.

Štát nám neukradli, darovali sme ho a rozdávame ďalejKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *