Šport

Marek Viedenský, POKRAČUJ! To DÁŠ aj vďaka dobrým ľuďom!

Slovenského hokejového reprezentanta Mareka Viedenského a jeho manželku Ivanku som spoznala vďaka hokejovému reprezentantovi Michalovi Sersenovi a jeho manželke Zuzke, ktorá zbierky pre choré deti na Kramároch organizuje pravidelne. Bodaj by takých športových manželstiev bolo čo najviac. Nikdy totiž neodmietli pozvanie podporiť charitatívnu akciu minimálne svojou účasťou, pritom nemuseli. Ale chceli. 

Oba mladé manželské páry to naozaj cítia skoro ako povinnosť. A odkedy sa im narodili deti ešte akosi automatickejšie, ich láska nielen k vlastným deťom je naozaj nefalšovaná. Chodia aj tam, kde nie sú kamery a novinári.

Naozaj nikdy neodmietnu podporiť čo môžu napriek tomu, že nepatria medzi ťažkých „zavodistov“, ktorí si môžu dovoliť zachraňovať celý svet, akoby si niekto mohol mylne myslieť.


Snažím sa žiť život v súvislostiach. Samozrejme, aj mne veľa vecí v rýchlosti života unikne, ale keď som videla výzvu Mareka Viedenského na zbierku na mantinely najmä pre deti v Handlovej, čo to som poslala aj za našu rodinu. Nemôžme totiž len brať, musíme aj dávať a hlavne, snažím sa žiť život v súvislostiach.

Nechcem totiž patriť medzi tých, ktorí pod podobnú prosbu napíšu iba „si dobrý hokejista“, chcem patriť medzi tých, ktorí sa aj reálne snažia vrámci svojich možností pomôcť. Tu totiž aj objektívne slová uznania už nestačia, a lajky už vôbec nie.Tento mladý muž chce reálne iným deťom pomôcť.

Nemáme toľko, aby sme mohli zachrániť celý svet, to málo nás však nezabije. A potom aj doma či na štadióne máme predsa väčšie právo si tak z chuti zanadávať na výkony našich hokejistov. No nie?

Nemalo by to byť nejaké automatické možno aj u iných? Veď nejde o žiadnu obrovskú sumu, tuším mu chýba už iba 1500 eur, takže po desiatich eurách stačí 150 dobrých ľudí darcov. Čo je to proti obrovskému kotlu sklamaných fanúšikov, ktorí si kúpili drahé vstupenky na Majstrovstvách sveta v hokeji a vytúžené medaile akosi stále v nedohľadne?

Osobne som presvedčená, že aj malými krokmi vieme aj malé Slovensko zmeniť, alebo aspoň ukázať dobrý smer. Nielen nadávať a očakávať… Prečo nezačať malým príspevkom, ktorý niekomu zmení život? Napríklad aj príspevkom do zbierky Mareka Viedenského, vďaka ktorému možno raz v Handlovej vyrastie ďalší skvelý hokejista, ktorý pre nás vybojuje tú vytúženú medailu?

A ak nie, aspoň budeme môcť viac oprávnene tak „fanúšikovsky“ nadávať na výkony hokejistov ďalej. A keď sa nás niekto spýta: Čo si pre hokej urobil ty? Odpovedať mu, podporil som malých hokejistov, aj keď doma žiadneho nemám a nie som ani z Handlovej. A poviem vám, je to celkom dobrý pocit, ktorý za tých pár eur stojí. Pridá sa niekto?


Verím, že aj vďaka Dalito sa tých 150 dobrých ľudí na Slovensku nájde.

A Marek, ďakujem, že ste takí akí ste aj s Ivankou. Veď sa vlastne poriadne ani nepoznáme, ale ja nezabúdam, ako ste so Sersenovcami prišli do nemocnice za deťmi a nemuseli. Vďaka Vám!

Výzva Mareka Viedenského z 24. apríla 2019 na FB:

„Ahojte. Výzva a zbierka na florbalové mantinely pre Handlovú

IBAN ČÍSLO: SK47 0900 0000 0003 7148 6556 ! ! ! ! DO POZNÁMKY TREBA NAPÍSAŤ ! ! ! ! : VIEDENSKY, aby sa to nemýlilo

Hľadal som spôsob, ako spraviť zbierku v čo najkratšom čase, bohužiaľ to nie je také ľahké , našťastie za pomoci pána Jána Beránka a pána Daubnera, ktorí mi dovolili použiť účet ŠBK Handlová. Organizácii, ktorá robí Handlovej skvelé meno a zároveň zvyšuje u detí záujem o šport a dáva im šancu niečo dosiahnuť . Takže aby to bolo všetko transparentné, a aby ste mali možnosť vidieť, že peniaze pôjdu na to na čo majú byť použité ,,florbalové mantinely,“ sme sa spojili a snažíme sa vyzbierať pre vás Handlovčanov, ale hlavne deti v školách dostatočné financie na nákup týchto mantinelov.

Naspäť k mantinelom . Momentálne je na ne prisľúbených 1000 euro. Z toho 800 dáva mesto Handlová, za čo im pekne ďakujem . Ešte mám prisľúbené od sponzorov peniaze, ale popravde, pokiaľ ich nebudem reálne mať, nechcem s nimi počítať z predchádzajúcich skúseností. Základná cena mantinelov (na internete ) je okolo 2100 až 2400 euro ( stále sa snažíme nájsť čo najlepšie a najlacnejšie riešenie a získať sponzorov )


Radi by sme ešte niečo navyše venovali aj aj my zo Street cupu , ale momentálne musíme vyriešiť základný chod turnaja, aby to bolo pre vás čo najviac zaujímavé . Ale ak poznáte niekoho- firmu alebo podnikateľa, ktorý by rád venoval peniaze na mantinely za reklamu počas Street cupu sme tomu otvorený.

Takže ďakujem všetkým, ktorí prispejú a verím, že sa nám to spoločne podarí v čo najkratšom čase!!

INFO K MANTINELOM od Mareka Viedenského z 20. júna 2019 na FB

Ahojte,  dlho som sa neozval, mrzí ma to, ale mal som aj iné povinnosti.  Takže momentálne po správnom spočítaní príspevkov je: Mesto – 800 eur, na účet prišlo 740 euro + 20 euro poslala jedna pani na môj a mne sa podarilo vyzbierať 900 euro, čo je dokopy cca 2500 euro, pekný peniaz, na mantinely 20 m na 10 m to stačí, to čo som mal v prvom pláne problém bol ten, že som sa oklamal, ja som síce myslel 20 na 10, ale nie metrov, ale dielikov, takže som tam spravil chybu. 20 na 10 m je malé, takže sa chcem opýtať, mám pokračovať a skúsiť nájsť ešte sponzorov a dobrých ľudí alebo mám kúpiť so zľavou 28 na 16 za 2800 euro hneď, ako sa podarí dozbierať tých 300 euro ?? Alebo počkáme, kým sa vyzbiera suma, ktorú potrebujeme na kúpu 40 na 20? Pretože postupne dokupovanie je drahšie ako celé ihrisko naraz. Je to pre deti v Handlovej, takže dávam možnosť do komentára hlasovať, čo je podľa vás lepšie.

Ďakujem veľmi pekne za každé jedno euro, ktoré sa podarilo vyzbierať!!! A všetkým ľuďom, ktorí pomohli!! S pozdravom Marek Viedenský.“

Uznanie už nestačí. Žime život v súvislostiach

 

 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *