3 odpovede

Marián Hossa nemôže kariéru ťahať donekonečna

Zajtra, presne pred 39 rokmi, sa v Starej Ľubovni narodil MARIÁN HOSSA, slovenský reprezentant v ľadovom hokeji a hviezda NHL. V súčasnosti hráč tímu Chicago Blackhawks, ktorý je však pre ťažkú alergiu na hokejovú výstroj niekoľko mesiacov mimo ľadu. Spoznali sme sa pred rokmi na charitatívnom golfovom turnaji Petra Bondru Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici.

Prvýkrát po dlhých rokoch si prerušil kariéru. Čo sa teraz deje v tvojej hokejovej hlave, lebo si už nemusíš napríklad nastavovať budík, na druhej strane je to tvoja práca, živí ťa a máš vynútenú pauzu. Ako to prežívaš?

Za normálnych okolností by som hral ďalej, no pre tieto zdravotné problémy som si musieť dať pauzu. Veľmi som sa na ňu ale tešil, lebo to prinieslo aj nejaké pozitíva. Som viac s rodinou, viac cestujem, robím veci, ktoré som nemal šancu robiť 20 rokov. A trochu si užívam aj Ameriku inak ako doteraz, keď som mal na každý deň program a musel presne vstávať o určitej hodine. Tréning, presný odchod  z letiska …  Samozrejme, je to aj trochu zvláštne, keďže som na začiatku sezóny sedel doma. Nemám však nejaké obavy. Pozerám sa na to skôr pozitívne.


Prosím, teraz ma správne pochop. Som rodič reprezentanta− športovca, viem, o čom to je. Sú chvíle, kedy ten šport, nech ho akokoľvek miluješ, tak ho aj nenávidíš. Takže v tomto zmysle sa tešíš, že si od toho „hnusného“ hokeja aj konečne oddýchneš?

Aj tak sa to dá povedať. Opadol stres, už si trénujem len tak pre seba, aby som sa udržiaval. Baví ma trénovať, ale už nemusím drieť ako doposiaľ, nemusím vstávať, keď sa mi ráno nechce , idem si zatrénovať kedy chcem. Väčšinou to bolo tak, že som mal nalinajkované kedy musím. Mal som s trénerom dohodnutý termín a jednoducho som musel. Nemohol som meškať. Momentálne som sám sebe pánom, takže sa podriaďujem rodine a je to všetko voľnejšie.

Aký veľký možno cítiť strach, že tvoj posledný hokejový zápas bol v tvojom živote skutočne posledným?

Aj to sa môže stať, no nechcem moc plánovať, že čo bude, lebo ten rok je dlhý a uvidíme, čo presne sa udeje. Možno prídu nejaké zaujímavé ponuky z iných strán. Raz človek musí skončiť, nemôže ťahať kariéru donekonečna. Som s tým zmierený, možno to na mňa raz doľahne, ale teraz si to užívam.

Môže vás zaujímať:

EXKLUZÍVNE: Marko Daňo: „Závisť ma iba motivovala splniť si sen o NHL.“
Komentáre (1)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *