Máte už skontrolovanú lyžiarsku výbavu na novú sezónu?

Dalito.sk/ilustračné foto: Nicolesa / Shutterstock.com
PR -

Tešíte sa už na zimu a na sneh? Ak obľubujete zimné športy, tak určite. A veru, lyžiarska sezóna sa nezadržateľne blíži. Aj keď stále nad ňou visí riziko „koronových“ opatrení, pevne veríme, že žiadne tvrdé stopnutie lyžovačiek nebude a že minimálne v režime pre zaočkovaných alebo takzvanom OTP sa lyžovať bez problémov bude.

Využite zvyšný čas pred začiatkom lyžiarskej sezóny na kontrolu vašej výbavy

V úvode sme povedali, že lyžiarska sezóna sa nezadržateľne blíži, ale nemusíte to zase preháňať a každé ráno pozerať cez vaše vonkajšie žalúzie, či už nasnežilo. Pokiaľ naozaj nebývate v horách, tak na sneh si ešte počkáte.

Avšak na doplnenie, či obmenu lyžiarskej výbavy je naozaj vhodný čas. Teda ak chcete mať všetko pripravené včas a hneď ako sa začne v horách lyžovať, vyraziť na vlek. Čo všetko by sa vám teda mohlo hodiť?

Lyžiarska obuv by nemala spoľahlivo sedieť len vo viazaní, ale aj na vašich nohách

Ak si chcete napríklad lyžovačku v Tatrách naozaj užiť, samozrejmosťou sú lyže v dobrom stave. Pred sezónou ich preto treba skontrolovať, prípadne zaniesť do servisu, aby sa vám na ne detailne pozreli. A samozrejme aj na viazanie.

Neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého lyžiara je aj lyžiarska obuv. Pokiaľ si chcete užívať dlhé celodenné lyžovanie, obuv by mala byť dostatočne komfortná. To však neznamená len to, že sa bude dať variabilne nastaviť a prispôsobiť sa tak každému. Ku komfortu prispieva aj spoľahlivá ochrana proti preniknutiu vody do vnútra lyžiarskej obuvi, či účinná izolácia, ktorá udrží vaše nohy v teple aj počas tých najmrazivejších lyžovačiek.

Nielen turistické, ale aj lyžiarske oblečenie má odvetrávať pot a zároveň odolávať počasiu

Lyžiarska obuv však nie je to jediné, čo budete mať na sebe. Aj bunda, či lyžiarske nohavice vás musia udržať v teple a ochrániť pred vplyvmi počasia. Nechcete mať predsa po jednom páde sneh úplne všade.

Nie je to však len o bunde a nohaviciach. Všetky vrstvy vášho lyžiarskeho oblečenia by vás mali udržať v suchu ako presné tesnenia na mieru, ale zároveň sa postarať o to, aby ste sa aj pri namáhavých zjazdoch, pri ktorých sa naozaj zapotíte, cítili maximálne komfortne.