Máte už ten správny darček na MDŽ? Zabudnite na karafiát, dnes sa nosí nevšednosť a elegancia

Dalito.sk/Nadčasový darček poteší každú dámu/foto: IQOS
PR -

Medzinárodný deň žien sa blíži a s ním aj otázka, ako potešiť nežné pokolenie? Kým v minulosti bolo starým dobrým zvykom zájsť do kvetinárstva po kytičku z karafiátov a k tomu pridať ešte nejakú bonboniéru, dnes už sú páni vynaliezavejší. Na čo však určite netreba zabúdať a platilo to rovnako vtedy ako aj dnes – každá žena si (nielen) počas tohto dňa zaslúži milé slovo, pochvalu a uznanie.

Keď by sme sa pozreli do minulosti, tak MDŽ v nás evokuje veľkolepé oslavy v kultúrnych domoch, už so spomínanými povestnými karafiátmi. Dnes je realita iná a muži sú tiež vynaliezavejší a v zahraničí to platí rovnako.

Ako to už býva zvykom, tak 8. marca  sa ženy po celom svete tešia nezvyčajným darčekom, stretávajú sa, niektoré si dokonca „vyhodia z kopýtka“, vykonávajú adrenalínové športy či iné nevšedné aktivity. Ešte pred pandémiou sa zvykli ženy stretávať na rôznych campoch, chodili do divočiny, kde si skúšali odvahu alebo organizovali menšie „demonštrácie“ ako spomienku na vznik tohto sviatku. A vedeli ste, že napríklad Talianky na MDŽ dostávajú žlté kvety, ktoré majú pritiahnuť pozornosť už z diaľky?

O čom však vypovedá tento sviatok?   Je najmä oslavou ženstva, je o postavení nežnejšej časti našej populácie v spoločnosti. Bola to emancipovaná skupina krajčírok z New Yorku, ktorá sa nebála v roku 1908 vystúpiť z davu a bojovať za svoje práva v práci, lepšie pracovné podmienky a zrovnoprávnenie platov v porovnaní so svojimi mužskými kolegami. A dnes môžeme len povedať, že ženy to dali!

Fitness trénerka Ria Hrušovská/foto: Braňo Šimončík

8. marec nám má pripomenúť, že ženy majú v spoločnosti svoje miesto a za to, čo dokážu, ich treba patrične oceniť. A čím si ich uctiť a preukázať im rešpekt? Nezabúdajte, že ich vo svojom okolí máte dosť – či už je to mama, babka, sestra, priateľka, švagriná, suseda alebo kolegyňa či kamarátka – nezabudnite na ne a pripomeňte im, aké dôležité pre vás sú. Môžete ísť na to niekoľkými  spôsobmi.

Niektorá dáma ocení maličkosti, iná večeru alebo luxusný šperk, susedke možno postačí drobný kvietok či nejaká dobrá čokoláda. Čo ale s tými ženami, ktoré trápi cigaretový dym a zápach? Aj v tomto prípade existuje riešenie – môžete siahnuť po menej rizikovej technológií, ako sú cigarety. Staviť môžete na originálny IQOS, ktorý už svojím vzhľadom púta pozornosť.

Nadčasová, bez zápachu a dymu s IQOS

Nadčasový darček poteší každú dámu, ktorá nedokáže alebo nechce prestať fajčiť, ale hľadá menej rizikové alternatívy. Navyše ju trápi, že po klasických cigaretách okolo seba šíri nepríjemný zápach a svoje okolie „otravuje“ dymom, ktorý sa drží na všetkom, čo mu príde „pod ruku“.

Bezdymové zariadenie IQOS 3 DUO ponúka prevratné a efektívne riešenie, veď namiesto dymu uvoľňuje pri používaní do vzduchu aerosól, ktorý sa nedrží na oblečení, pokožke, vlasoch. Dámy už klasické cigarety po vyskúšaní svojej prvej „Iqosky“ do ruky nevezmú, ocenia totiž nový bezdymový trend. Veď ktorá dáma by nechcela byť štýlová a nechcela by sa odlíšiť od ostatných?

IQOS tabak nespaľuje, ale nahrieva, namiesto dymu tak produkuje aerosól. Tento aerosól obsahuje v priemere  o 95 percent menej škodlivín než cigaretový dym. Netreba zabúdať, že ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku. Štúdie potvrdili, že zníženie tvorby škodlivých látok v aerosóle namerané v laboratóriu viedlo u dospelých fajčiarov, ktorí prešli na výrobok IQOS, k významnému zníženiu expozície škodlivým látkam.

Príčinou ochorení súvisiacich s fajčením cigariet je práve proces horenia a následné vdychovanie dymu, ktorý obsahuje približne 6 000 látok, z nich 100 sa klasifikujú ako škodlivé a potenciálne škodlivé. Menej rizikové nikotínové produkty bez dymu preto môžu výrazne prispieť k poklesu prevalencie fajčenia, teda zároveň sa tým zníži riziko vzniku ochorení súvisiacich s fajčením u dospelých fajčiarov.

IQOS obsahuje nikotín, preto nie je úplne bez rizika. Je určený len pre dospelých fajčiarov.