Matovič opäť cynicky a na hulváta

Dalito.sk/Ministra financií Igora Matoviča trápi na dovolenke palmička/foto: M IM

Celé leto mohol ísť na dovolenku. Kedykoľvek. Ale on šiel práve teraz. V čase vrcholiacej vládnej krízy. Zámerne. Lebo ho teší provokovať. Inak nevie. Ani nechce. No a keď nemá čo ponúknuť, prídu na rad palmičky, paradajky alebo mačičky.

Celý čas mohol prísť s návrhmi. No keď zistil, že v SaS to fakt myslia vážne, na poslednú chvíľu predhodil nejaké požiadavky. Ako vždy a všetko – nekoncepčne a nesystémovo. Na hulváta. Možno ich dal niekomu napísať na pláži pod slnečníkom. Lebo aj k tejto kríze pristupuje ako k diplomovke – so všetkými vybabrať.

Hazarduje s krajinou

Lenže ani pandémia ani táto kríza nie je ako diplomovka – nemožno nad jedným ani druhým zvíťaziť podvodom či pohŕdaním slušnosťou a pravidlami.

Tento človek od začiatku cynicky hazarduje s krajinou a s osudmi občanov. Rukojemníkmi jeho šialených nápadov, grobianstva a nekoncepčnej politiky sú napokon občania.

Mimochodom všimli ste si? Najprv ako baran pretláčal nekoncepčné krúžkovné a teraz žiada od SaS, aby súhlasila s jeho dočasným zastavením na viac ako rok a pol. Ťukáme si na čelo.

Čoho sa dotkne, to skončí katastrofou

Nuž a výsledkom jeho práce vo funkcii ministra financií sú druhé najhoršie udržateľné dlhodobé verejné financie v celej EÚ. Bravó, gratulujeme. Čítanie najnovšej správy Rady pre rozpočtovú zodpovednosť stojí zato.

Výsledok jeho narábania s verejnými financiami pripomína šialený nápad s celoplošným testovaním. Celý odborný svet tvrdil, že tak sa to nedá, že je to neefektívne, ale on ako vrchný expert na pandémiu a virológiu vedel svoje. Výsledkom celého jeho prístupu k riešeniu pandémie bolo, že sme bol medzi najhoršími krajinami sveta v úmrtiach v prepočte na obyvateľov.

Tak je to so všetkým, čoho sa Matovič dotkne. Zakaždým katastrofa. Ale premiér Heger mu len pritakáva. Ako submisívny poslušný pajác. Matovič to dal opäť na hulváta.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)