Matovič pri mŕtvych už neplače. Užíva si to

Dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO)/foto: ÚV SR

Kto aspoň ako tak príčetný videl včerajšiu tlačovú konferenciu premiéra Matoviča (OĽaNO) a ostala mu ešte aspoň posledná schopnosť vnímania a rozpoznávania verbálnej aj neverbálnej komunikácie či načúvania s porozumením musel ostať v šoku. Premiér totiž celkom jasne ukázal, ako mu už na životoch a budúcnosti ľudí absolútne nezáleží, len na jeho egu a doslova si jeho popudlivé a odmietavé ničnerobenie a štvanie užíva.

Neviem si predstaviť, že by toto predviedol nejaký politik vyspelého štátu. Veď on do neba volajúco už prezentuje iba vlastné ego a ambície. Vlastne už nerobí nič, okrem toho, že štve ľudí proti sebe a dokazuje, že je chlapček na pieskovisku, ktorému niekto zobral kýblik a bude robiť natruc a natruc dovtedy, kým sa mu celé pieskovisko nebude klaňať, len aby bolo po jeho. A urobí to za každú cenu. Aj smrti. Ide z toho strach.

Odmietli ste povinné a násilné celoplošné testovanie, ktoré som vymyslel len já, já, jenom já?! Aj keď bolo podľa vedcov zbytočné? Pomstím sa vám tak, že to všetko hodím na iných s úlohami a podmienkami, ktoré sa nedajú splniť v miliónoch a ja vám potom dokážem, že to viem urobiť pri stovkách a moja Klárka bude chodiť do školy!

Dokonca už aj pri upozorneniach, ako sa denne zvyšujú čísla úmrtnosti a upchávajú sa slovenské nemocnice sa až zabáva, že to nie ja, ale to oni! Človek až nadobúda pocit, že čím je číslo vyššie, tým má krajší deň. Kým kedysi plakal pri jednej Covid obeti, dnes ironizuje desiatky denne a užíva si ich pri vlastných pomýlených argumentoch, prečo má byť podľa neho. Už žiadne vzlykanie, žiadne teatrálne slzy nešťastia, stiahnuté hrdlo lebo jeden zomrel. Ale až chorobomyseľný prejav zlého a urazeného teokrata, ktorý si možno tajne v sebe určil hranicu, kedy opäť Slovensko bude zachraňovať čo sa dá. Dovtedy sa bude ešte zabávať aj na ohlupovaní ďalších generácií, našich detí. Čo tam po tom, že vo väčšine krajín už deti chodia do škôl dávno podľa hygienických pravidiel! Tak ja to umožním mojej Klárke! Nič to, že po nej nastane už len veľká spoločenská strata do budúcnosti. Klárka bude múdra! Po tatinkovi, ktorý jej to zariadi.

Každým percentom dôvery, ktorým ho preskočí Sulík cítim, ako obyvateľov Slovenska nechá Matovič utopiť jedného za druhým ako mačence. A čím ich bude pre chaos v krajine viac, tým jemu bude lepšie. Tým je zákernejší.

Niekedy som z jeho arogancie a zloby taká bezmocná, že ho celkom jasne vidím ako v budúcnosti stojí pred Medzinárodným súdom pre ľudské práva a možno aj zločinov za zmarené životy občanov, ktorých mal chrániť.

Ide z neho smrad aj strach. Nie múdrosť, ani úprimnosť a už vôbec nie schopnosť štátnika. Len čistá zloba, egocentrizmus a skazenosť, ktorá sa po takmer desiatich mesiacoch jeho vládnutia zapíše do histórie krajiny tak, ako asi nikdy predtým žiadneho premiéra od Slovenského štátu. Koľko ľudí ešte tak masovo úplne zbytočne zomrie len pre to, že si ich zobral ako rukojemníkov svojich psychopatických hier?

Súhlasím s nim v jedinom. Mafia je len taká silná, ako slabý je štát. Osobne by som nezabudla ešte na súdy. Ale štát je len taký slabý, ako nenároční sú jeho obyvatelia.

Nemocnice sa napĺňajú a čoskoro tu máme hranicu 2000 pacientov a potom vraj konečná. Nikto nepozná ďalší plán, lebo neexistuje. Nikto od marca neposilnil zdravotný systém, aby  eliminoval Bergamo na Slovensku.

Jedine čo dokázal vyhadzovať stovky miliónov eur na chaotické celoplošné testovanie, ktoré nič nevyriešilo. Áno, premiéri iných krajín sa Matoviča pýtali ako to urobil. Keď však zistili pravdu, podľa vzoru Slovenska nešla nakoniec jediná krajina EÚ. Normálne ho počujem, ako sa Matovič hrdo do telefónov smial na vlastnom národe, ako s ním vypiekol, ako ho vlastne ponížil a vydieral, až prišli všetci. Premiéri EÚ museli ústa otvárať. Fakt, poznáte krajinu, ktorá to nakoniec urobí tak ako Slovensko? Alebo sme len celému svetu dokázali, že Slováci si vlastný štát nezaslúžia, lebo si nevedia ani zvoliť politikov, ktorí konajú v ich prospech, teda ich počúvajú?

Vy ste si to naozaj nevšimli, že Matovič pri mŕtvych už neplače? Že si to už užíva? A čím sú čísla nakazených a mŕtvych vyššie tým viac? Naozaj to necítite? Veď on už robí veci naschvál!

Osobne poznám množstvo koaličných politikov, ktorí sú normálni, slušní aj múdri. Nechápem, ako sa na toto všetko dokážu  len v tichosti pozerať, prípadne jedného z ministrov akože verejne ľutovať a ešte sa aj ráno postaviť pred zrkadlo. Že sa nehanbia.  

P. S.1 : Pre tých zmätených. Nie, neprajem si návrat Fica a spol. Prajem si len múdru vládu s múdrymi zástupcami ľudu, za ktorú sa nemusím hanbiť ani v zahraničí. Stále vo vláde (bez)nádeje vidím ešte akú takú vyhasínajúcu iskierku nádeje. (Že mafia? Ja si počkám na rozsudky súdov)

P. S.2: Ešte v júni som napísala, že to bude na jeseň šialené. Moji kamaráti hovoria, že vždy príde na moje slová. Naplní sa nakoniec aj Bergamo na Slovensku len preto, že “ON”?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)