Správy

MIMORIADNE TRAGICKÁ DOPRAVNÁ NEHODA pri Nitre, predseda vlády sa vracia do krajiny

Desiatky policajtov, záchranárov a hasičov zasahujú na Zlatomoraveckej ceste pri obci Malanta, kde sa krátko po jednej hodine popoludní zrazilo nákladné auto naložené kamennou zmesou a autobus plný ľudí.

Autobus bol v čase nárazu plný stredoškolákov.

Silný náraz mal pre osádku autobusu fatálne následky. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope. Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Presné počty obetí a zranených nemáme zatiaľ k dispozícii. Uviedla Polícia SR na svojom Facebooku.


„Podľa aktuálnych informácií je po nehode 12 mŕtvych, z toho minimálne 4 sú maloleté osoby, ďalej je 17 zranených. Z toho traja sú v kritickom stave. Medzi ranenými je aj vodič nákladiaku. Čísla však nie sú konečné, niektoré obete môžu byť ešte zakliesnené pod autobusom,“ uviedlo tlačové oddelenie polície.

Video z miesta nešťastia

Krízové centrum pre rodinných príslušníkov je zriadené v kultúrnom dome v Jelenci a na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre informačná telefónna linka 096130 2154.

Cesta je neprejazdná a obchádzková trasa vedie cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65.

Polícia na FB pred hodinou informovala: „Naďalej nie je zrejmé, koľko presne ľudí zahynulo. Na mieste stále prebiehajú záchranné práce. Niektoré telá sú zakliesnené. Už teraz môžeme povedať, že mŕtvych bude viac ako 10.“

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová na svojom profile uviedla:

„Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám.“

Reakcia predsedu vlády SR Petra Pellegriniho:

„Pri Nitre sa dnes stala strašná tragédia. Po zrážke linkového autobusu s kamiónom ostalo najmenej 13 obetí a množstvo zranených. Okamžite som ukončil moju oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragédie. Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek. Cítim nesmiernu ľútosť k všetkým obetiam a vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.“

Tlačové oddelenie predsedu vlády SR  Dalito.sk informovalo, že Peter Pellegrini ukončil oficiálnu návštevu Cypru a ihneď po prílete na Slovensko pôjde na miesto nehody.

Príchod predsedu vlády na miesto tragickej nehody odhadujeme na cca 21:30 hod.

Následne sa predseda vlády pôjde informovať o zdravotnom stave účastníkov dopravnej nehody do príslušných nemocníc.


Predseda vlády poveril do svojho príchodu riešením situácie ministerku vnútra Denisu Sakovú a ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú.

Tieto nielen deti mali byť na Vianoce doma


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *