Minister Heger a spol, komunista Gustáv Husák by bol na vás hrdý!

Dalito.sk/30. október 1968, Alexander Dubček (vpravo) s Gustavom Husákom (vľavo) po podpise ústavného zákona o čs. federácii/ Foto: TASR

Na úvod musím uviesť, že sa na žiadnu dovolenku do exotiky momentálne nechystám. Som taká zodpovedná, že by sa aj dvojnásobný minister Eduard Heger (OĽaNO) musel znova narodiť, aby ma v zodpovednosti k životu a pravidlám dobehol.

Túto zvrhlosť dnes oznámil policajný zbor:

Policajný zbor bude dôsledne kontrolovať a preverovať účel vycestovania osôb do zahraničia (v zmysle vyhlášky účinnej od 20. marca). Policajti budú kontroly vykonávať aj na letiskách, najmä pri letoch do obvyklých dovolenkových  destinácií. Upozorňujeme, že je potrebné dostaviť sa k odletu v dostatočnom časovom predstihu, pretože preverovanie účelu cesty do zahraničia môže spôsobiť navýšenie čakacej doby vybavovacieho procesu. Urýchliť proces kontroly a vyhnúť sa zbytočným zdržaniam nám môžete pomôcť predložením hodnoverných dokladov preukazujúcich účel cesty, ktoré už budete mať prichystané.

Zakázali nám určité krajiny na dovolenky, lebo je to vraj neférové, že cestovať medzi okresmi nemôžme, ale do exotiky áno. V čom? Že niekto na takú dovolenku má a potom sa zodpovedne vráti do karantény? Alebo, že už vo vláde ani nepočítajú s tým, že aj takí sú slovenskí občania? Sú normálni?! Na základe akého ústavného zákona si v demokratickej krajine dovolili zakázať občanom vycestovať? Oni si naozaj nevšimli, že žijeme v demokracii, ktorá je o zodpovednosti jednotlivcov? Aj o tých, ktorí na takú dovolenku nemajú, ale od januára 2021 porušili na území Slovenska protiepidemické opatrenia už 37197 krát? Oni fakt stále nepochopili, že najväčším nebezpečenstvom sú ľudia dnu a nie ľudia vonku?

To, čo sa zo Slovenska šíri aj ani nie za rok vlády „zmeny” je taký smrad, že to už  slušný človek prestáva zvládať.  To je naša vláda naozaj taká neschopná, že si s tými, ktorí opatrenia nedodržiavajú nevie nijako poradiť a tak do jedného vreca nesvojprávnych hodí všetkých? Tá vládna drzosť, arogancia, amaterizmus a diletantstvo zodpovedných ľudí už bolí pod kožou.

Volila som zmenu. Celé roky som volila nádej na zmenu a vždy to dopadlo katastrofou a vyspelej spoločnosti som sa vždy musela chodiť nadýchnuť za hranice. Dovolila som.  

Zakázať v demokratickej krajine EÚ občanom cestovať do akejkoľvek krajiny je už naozaj cez čiaru.  Akože „opatrenie, ktoré ma zamedziť neférovosti,“ je absolútny vrchol dna, ktoré táto vláda ani nie za rok predviedla. Akej neférovosti? Že kým občanom zakázali prechádzať z okresu do okresu, niekto si dovolenkuje v exotike? Aká neférovosť a voči komu, ak potom ide do karantény?  Veď túto možnosť mal predsa každý občan SR. Akože nemal? Veď to s okresmi nemalo nič spoločné. Malo to spoločné len to, že nie každý na to má financie. A to je neférovosť? Takže buďme si odteraz všetci rovní?  Mne sa asi sníva.

Ja vám, milá pomýlená vláda, poviem jedno. Viete čo je neférovosť? Že minister školstva vybaví covid vakcíny každému, kto ide okolo školy a v nemocniciach zatiaľ zomierajú stovky najstarších, ktorí sa nestihli zaočkovať, lebo prednosť mal aj 18 ročný kuchár v jedálni. To je neférovosť. Čo neférovosť! To je absolútne ľudské bahno. A potom ešte minister školstva za SaS chce, aby sa zaočkovaní ľudia vrátili do normálneho života, kým ostatní čakajú doma, lebo sa aj pre diletantstvo vlády nevedia dostať k vakcíne. To je neférovosť! To je vrchol neférovosti a aj vládnej arogancie! Na autoritárske vládnutie s prvkami neslobody s nábehom na totalitný systém, v ktorom vláda bude rozhodovať kto bude mať väčšiu a kto menšiu šancu na prekonanie, či vyhnutie sa chorobe, upozornil na Dalito.sk už aj právnik.

Voláte po férovosti? Tak dobre. Majte vo vláde všetci gule a oznámte, že ste takí féroví, že do normálneho života sa vrátia všetci rovnako a férovo až potom, keď budú zaočkovaní všetci, ktorí chcú! To je férovosť! Či na to už nemáte vo vláde gule? Prečo? Veď o vakcínu sa nijako nepričinil jediný občan SR, tak prečo majú byť neférovo zvýhodňovaní tí, ktorí sú už zaočkovaní?

Je mi zo slovenskej vlády zle. Napína ma z nej denne. Zo všetkých politikov. Z tých, ktorí si dnes z Ústavy SR urobili totálny trhací kalendár, lebo však vyhrali voľby aj vďaka mne, ale aj z tých, ktorí len tak z pozície opozície hafkajú, ale tú ústavu nechajú driapať na kúsky ďalej, akoby ani netušili, že na dodržiavanie ústavy môže dohliadať aj Ústavný súd SR.  Je mi zo slovenských politikov zle. Všetkých. Férové by bolo, keby dnes všetci, ktorí porušujú základné ľudské práva a Ústavu SR čoskoro stáli  pred súdom, ktorý by ich za ich potieranie základných ľudských práv, aj dôstojnosti, odsúdil. To by bolo férové! Problémom však je, že život na Slovensku férový nie je už viac ako 30 rokov a ani nebude. Dnes to už viem.

Nesmierne mi je ľúto ľudí, ktorí žili a pracovali zodpovedne dodnes a takíto diletanti im predtým a dnes hovoria, ako sa majú správať, ako žiť, ako pracovať.  Slovensko snívalo o zmene a dožilo sa totálnej politickej žumpy ala socializmus bez akejkoľvek úcty k demokracii, ľudským právam a Ústave SR.  Sľubovali nám ostrov Nádeje a ani nie za rok sme už ostrovom Beznádeje. Jedna obrovská čierna diera v srdci Európy, ktorá sa dnes nestíha čudovať, čo to malé zakomplexované a xenofóbne Slovensko so “skapatou susedovou kozou” dokáže denne predviesť. O medzinárodnej hanbe už ani nehovorím. Slovenská vláda zakázala občanom vycestovať do exotických krajín. Nabudúce nám zakáže vycestovať kam? Asi je čas naštudovať si podmienky žiadosti o politický azyl. Lebo za tento „novodobý“ zákaz by sa nemusel hanbiť ani posledný komunistický prezident Gustáv Husák.

Ešte stále nič,, milí politici? Tak inak, slovami naozaj múdreho človeka. Predsedu Ústavného súdu ČR.

Na ústave záleží

Na nevídané porušovanie základných ľudských práv a ústavy počas epidémie koronavírusu upozornil ešte 21. novembra 2020 v Interview ČT24 Speciál predseda Ústavného súdu ČR Pavel Rychetský, ktorému je už od začiatku pandémie jasné, že mnohé z rozhodnutí českej vlády skončia na Ústavnom súde ČR .

Moderátorka ČT24 Světlana Witowská sa ho spýtala: „Mali ste niekedy za tie mesiace pocit, počas núdzového stavu , že by ste ako ústavní sudcovia mali zasiahnuť, lebo vláda zišla z tej správnej cesty?“

Predseda ÚS ČR Pavel Rychetský odpovedal: „Neviem, či mám právo to povedať, ale keď ide o pocit, o nič iné.., tak v jednom momente zavrela vláda hranice a nikto nemohol vycestovať z Českej republiky. Tak to je ABSOLÚTNE protiústavné! Vláda môže v krízovej situácii zavrieť hranice, ale pre návrat alebo príjazd do krajiny. Ale my máme v ústave, z dôvodu, ktorý si pamätajú starší ľudia na totalitný režim, my máme vyslovené ustanovenie, že nikomu nemôžeme brániť v tom, aby túto krajinu opustil!“ 

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)